bilety

wstęp
20 zł

Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70
infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Co można olsztynianom napisać o lokalnym zespole, grającym folk celtycki w kraju i na świecie, nieprzerwanie od ponad ćwierć wieku? Może na przykład warto napisać coś, o czym większość pewnie już wie, a potem dodać garść informacji, które znają tylko nieliczni?

Zacznijmy ogólnie.
Czasy są niespokojne dla wszystkich. Dla zespołu Shannon, tych sześciorga muzyków oraz ich planów i przedsięwzięć także.
Pandemia zamknęła i sparaliżowała cały świat dokładnie na tydzień przed wyruszeniem grupy w doroczną, marcową trasę z okazji obchodów Świętego Patryka. Już po raz 26. muzycy mieli fetować, przez dwa tygodnie, na swój ulubiony sposób, czyli w postaci szeregu koncertów w różnych częściach kraju. Przez kilka miesięcy członkowie zespołu siedzieli w swoich domostwach, bacznie obserwując i czekając na możliwość spotkania się i wspólnego grania. Dla swoich fanów i dla wszystkich, którzy za graniem na żywo tęsknią, którzy go potrzebują i tylko czekają, aż magiczne fale pozytywnych częstotliwości znowu poszybują i rozpoczną swoją magię pozytywnego oddziaływania. I wreszcie taka okazja się nadarza!

W sobotę, 4 lipca Shannon wystąpi w Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie. Zabrzmią irlandzkie jigi i reele. Zabrzmią ballady. Groovy i energiczne melodie. Wszyscy wpadniemy w trans i chociaż na chwilę zapomnimy o tym całym niezdrowym dla nas napięciu, stresie i strachu. Możecie być pewni, że po latach doświadczeń, Shannon z ogromną troską przygarnie do swoich muzycznych serc wszystkich zmęczonych mieszkańców miasta.

Na stałe w składzie zespołu znajdują się instrumenty akustyczne, charakterystyczne dla tradycyjnej muzyki irlandzkiej, a więc w Olsztynie usłyszymy jak:
- Marcin Ruminski gra na whistlach (irlandzkich flażoletach), mandolinie, czasem weźmie do ręki gitarę, śpiewa;
- Maria Dobrosława Rumińska gra na melodeonie, czyli akordeonie diatonicznym, na kościach oraz śpiewa;
- Marcin Drabik gra na skrzypcach;
- Patrycja Betley gra na bodhranie, czyli irlandzkim bębnie obręczowym;
- Jacek Fedkowicz gra na basie;
- Rafał Rupiński, po kilku latach występów na scenie trójmiejskiej, zagra ponownie z Shannon na gitarze akustycznej.

Wydarzenie odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym.

Koncert Shannon
4 lipca (sobota) // godz. 20:00
👉 Bilety: 20 zł na https://bilety.mok.olsztyn.pl/ oraz stacjonarnie w punktach MOK Olsztyn.

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

SHANNON