wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Nie ma drugiego takiego gatunku, jak szanty: integrującego ludzi muzycznym rytmem wakacyjnych wspomnień i zachęcającego do wspólnego śpiewu. Zanim wyruszycie ciągać fały i stawiać groty, wpadnijcie koniecznie na olsztyńskie Stare Miasto, gdzie w lipcu i sierpniu Miejski Ośrodek Kultury realizuje "Szanty nad Łyną"! Zapraszamy na cykl plenerowych, bezpłatnych koncertów poświęconych piosence szuwarowo-bagiennej!

Na pierwszy ogień: Jack Sparrow Band, który zagra na Scenie Staromiejskiej już w środę, 8 lipca o 20:00.

Jack Sparrow Band to „alternatywny pomysł na szanty” realizowany w składzie: Kamil Czoska - śpiew, Waldemar Ślefarski - śpiew, Rafał Zdziennicki - gitara, Rafał Baca - perkusja, Maciej Bajur - bas, Jakub Baran - akordeon.
Zespół odchodzi od konwencji znanej wszystkim z biwaków i mazurskich kei na rzecz energetycznych piosenek opartych na country, bluesie i punk rocku. Teksty zespołu, jak przystało na konwencję, oparte są na stałych motywach pieśni ludzi morza, czyli: sztormach, hulankach, tęsknocie i niespełnionych porywach serca. Utwory Jack Sparrow to tchnięcie nowego ducha w poetykę krajowej muzyki marynistycznej!

Współorganizatorzy cyklu Szanty nad Łyną:
❤️ Fundacja ROCK- Regionalna Organizacja Chcesz Kultury
❤️ Olsztyński Budżet Obywatelski
❤️ Miasto Olsztyn

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

SZANTY NAD ŁYNĄ: JACK SPARROW BAND