infokamienica@mok.olsztyn.pl

Od jeziora zawieje wiatr historii, a duchy przodków będą obserwować rozpalony przez nas ogień...

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie ze współczesną kulturą słowiańską, czyli kolejną odsłonę projektu „Ale sztuka! Nad Długim”! Tym razem spotkamy się z elementami kultury dawnych Słowian, rozmawiając o zamierzchłych czasach i tworząc z młodą wiedźmą i zielarką Płonka magiczne kadzidła z polskich ziół. Na drzewach zawisną prace młodych czarownic, które za temat swojej twórczości wybrały sobie dawne wierzenia. O słowiańskich tradycjach opowie żerca słowiański, Marcin Piątkowski. Zobaczymy także iście słowiańską historię z ogniem w roli głównej w wykonaniu Olsztyński Teatr Uliczny oraz posłuchamy energetycznego występu grupy Żywiołak, której koncert zwieńczy wieczór.

Mile widziane będą elementy słowiańskie w ubiorze.

Zapraszamy was w sobotę, 29 sierpnia w okolice mostu nad olsztyńskim Jeziorem Długim. ALE OGIEŃ rozpocznie się o godzinie 18, a wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Projekt realizowany ze środków Gminy Olsztyn w ramach Olsztyński Budżet Obywatelski.

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Współorganizatorzy projektu Ale ogień!:
❤️ W Kręgu
❤️ Olsztyński Budżet Obywatelski
❤️ Miasto Olsztyn

Ale sztuka! Nad Długim: Ale ogień!
29 sierpnia (sobota) / godz. 18:00
Jezioro Długie / okolice mostku

ALE SZTUKA! NAD DŁUGIM: ALE OGIEŃ!