wstęp
wolny

Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70
infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Zapraszamy na otwarty, plenerowy koncert zespołu KAMP! Na bezpłatne wydarzenie zapraszamy w sobotę 22 sierpnia do Parku Centralnego, w bezpośrednim sąsiedztwie Tartaku Raphaelsohnów. W roli supportu wystąpi grupa Enchanted Hunters.

KAMP! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który swoją karierę rozpoczął niemal 10 lat temu. Od początku tworzą go producenci: Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski oraz Tomek Szpaderski, odpowiedzialny również za wokal.
Na swoim koncie mają m.in. specjalną sesję dla Boiler Room, wydawnictwo w nowojorskim labelu Cascine czy sesję w Red Bull Studio w Brazylii. Ich silna pozycja w zachodnim przemyśle muzycznym przełożyła się na wielkie zainteresowanie zespołem ze strony klubów i festiwali, od Szanghaju, przez Londyn i Pragę, po Los Angeles. Grupa ma za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape.
W swojej twórczości Kamp! podróżował na granicy popu i elektroniki, zjednując sobie publiczność po obu stronach. Obecnie zespół deklaruje zakończenie romansu z elektronicznym popem, dla odmiany poszukując swych korzeni w techno.

Enchanted Hunters to duet znakomitych songwriterek: Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy. W 2012 r. zespół wydał swój debiut, zjawiskową „Peorię”, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach. Po wydaniu Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF czy Open’er) i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP.
W ich utworach słychać charakterystyczne zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii, i nieoczywistej struktury utworów. A wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80.

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.