wstęp
wolny

Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3
(wejście od ul. Mrongowiusza)
tel.: (89) 522 13 70
infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Park Jakubowy o to zielona enklawa relaksu pośród wielkomiejskiego zgiełku. Po latach krzywdzących zaniedbań, z roku na rok odzyskuje swój blask i należne miejsce na rekreacyjnej mapie miasta. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl plenerowych, bezpłatnych koncertów "Kultura w Parku!", które na powrót wypełnią Jakubowo życiem artystycznym!

Poznański tribute band Żuki Rock and Roll Band od wielu lat z powodzeniem popularyzuje muzykę legendarnej grupy The Beatles i innych zespołów anglosaskich, które nagrywały i koncertowały w pierwszej połowie lat 60. W repertuarze zespołu znajdują się największe przeboje wczesnych The Beatles, jak: Twist and Shout, She Loves You czy From Me To You, ale także wiele doskonałych, a mniej u nas znanych utworów, które Beatlesi grali w klubach Liverpoolu i Hamburga, zanim zdobyli światową sławę. Zespól Żuki Rock & Roll Band pozostaje wierny tej stylistyce tamtych czasów, stawiając w swoich koncertach na spontaniczną atmosferę i dobry kontakt z publicznością. Pragnąc jak najlepiej oddać surowe brzmienie rock and rolla, zespół wykorzystuje skromne instrumentarium, typowe dla grup muzycznych z wczesnych lat 60.
Podczas koncertów grupa wykonuje również wiele utworów polskich z tamtego okresu, głównie z repertuaru Czerwonych Gitar. Na przestrzeni lat zespół koncertował w całej Polsce na imprezach plenerowych, festynach, balach, imprezach zamkniętych i festiwalach, wszędzie spotykając się z życzliwym przyjęciem i żywiołową reakcją publiczności.

Współorganizatorzy cyklu Kultura w Parku!:
❤️ Stowarzyszenie "Nasze Jakubowo"
❤️ Olsztyński Budżet Obywatelski
❤️ Miasto Olsztyn

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

KULTURA W PARKU! ŻUKI ROCK AND ROLL BAND