infokamienica@mok.olsztyn.pl

Nie ma drugiego takiego gatunku, jak szanty: integrującego ludzi muzycznym rytmem wakacyjnych wspomnień i zachęcającego do wspólnego śpiewu. Zanim wyruszycie ciągać fały i stawiać groty, wpadnijcie koniecznie na olsztyńskie Stare Miasto, gdzie w lipcu i sierpniu Miejski Ośrodek Kultury realizuje "Szanty nad Łyną"! Zapraszamy na cykl plenerowych, bezpłatnych koncertów poświęconych piosence szuwarowo-bagiennej!

Mietek Folk to znany w całym kraju wykonawca piosenki żeglarskiej spod znaku czarnej bandery. Przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru autorskie teksty, oparte są o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa. Brzmienie MIETEK FOLK OLSZTYN to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku a nawet punk-rocka. Unikalnym elementem scenicznego wizerunku grupy są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są niezwykle widowiskowe. Piosenki „Mietków” zyskały ogólnopolską popularność i weszły na stałe do wielu śpiewników żeglarskich.

Współorganizatorzy cyklu Szanty nad Łyną:
❤️ Fundacja ROCK- Regionalna Organizacja Chcesz Kultury
❤️ Olsztyński Budżet Obywatelski
❤️ Miasto Olsztyn

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

SZANTY NAD ŁYNĄ: MIETEK FOLK