infokamienica@mok.olsztyn.pl

WYDARZENIE ZOSTAJE PRZENIESIONE NA PÓŹNIEJSZY TERMIN

Pięć kobiet. Pięć światów. Jeden temat. Bohaterki dokumentu Barbary Miller to kobiety, które wypowiedziały posłuszeństwo opresyjnemu systemowi. Rokudenashiko walczy o wolność artystycznego wyrazu, Deborah ucieka przed patriarchatem, Vithika prowadzi edukację seksualną, Leyla wypowiedziała wojnę zwyczajowi obrzezania kobiet, a Doris – zmowie milczenia wokół molestowania. Podejmowane przez nie działania mają wymiar nie tylko kobiecy, ale też uniwersalny – ludzki.
„CAŁA PRZYJEMNOŚĆ PO STRONIE KOBIET” (2018, reż. Barbara Miller)

Po filmie podyskutujemy z doulą Zuzanną Taraszkiewicz oraz pisarką i blogerką Agnieszką Kacprzyk. O muszelkach, bocianach, ciotkach z Ameryki… A może o waginach, prokreacji i miesiączkach? A może znajdziemy jakąś trzecią drogę?

Agnieszka Kacprzyk – pisarka, dziennikarka, blogerka, właścicielka firmy copywriterskiej „Słowo Daję”, mama Poli i Antka. W marcu nakładem wydawnictwa Albus ukaże się jej książka „Skąd jestem?”, w której podpowiada rodzicom, dziadkom i opiekunom, jak rozmawiać z dziećmi na temat poczęcia i narodzin.

Zuzanna Taraszkiewicz – doula, ratownik medyczny, instruktorka w szkole rodzenia, inicjatorka projektu „3mamy razem” i „3mamy razem Olsztyn”, mama trzech córek. Współzałożycielka olsztyńskiego Miejsca Wspierania Rodzicielstwa.

FILMOWY SPICHLERZ: "CAŁA PRZYJEMNOŚĆ PO STRONIE KOBIET" (2018, reż. Barbara Miller)
19.11 CZW, GODZ. 18.00
SALA POD AMFITEATREM