infokamienica@mok.olsztyn.pl

WYDARZENIE ZOSTAJE PRZENIESIONE NA PÓŹNIEJSZY TERMIN

Od kilku lat Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie współorganizuje Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

Wybieramy najciekawsze filmy z repertuaru ostatniej edycji warszawskiego MFF WATCH DOCS. Opracowujemy też własny program imprez towarzyszących, takich jak spotkania z ekspertami, dyskusje panelowe, fora organizacji pozarządowych.

Wstęp na wszystkie projekcje filmowe i imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

Program olsztyńskiego przeglądu filmowego:

12:00 - Kolor fasady: niebieski, czas 22 min., 2019 Ukraina, reż. Oleksij Radyński
Zakusy deweloperów na „Latający spodek” – ikoniczny budynek kijowskiego soc-modernizmu.

12:30 - Amerykańska masakra, czas 9 min., 2017 USA, reż. Farihah Zaman,Jeff Reichert
Krótka polityczna biografia Steve’a Bannona – guru amerykańskiej skrajnej prawicy i głównego doradcy Donalda Trumpa na początku jego prezydentury.

12:45 - Patriota, czas 35 min., 2018 Niemcy, reż. Katia Fiedułowa
Jak błyskawicznie zrobić karierę w rosyjskiej polityce? Katia Fedulowa obnaża pustkę wypełniającą korytarze władzy dzisiejszej Rosji.

13:30 - Władca smartfonów, czas 95 min., 2018 Niemcy, reż. Pablo Ben Yakov
Grupa młodych patostreamerów – od alkoholowych ekscesów do neofaszystowskich haseł.

15:15 - Dobre wiadomości, czas 35 min., 2019 Czechy, reż. Ondřej Šálek
Za kulisami internetowej telewizji rozpowszechniającej fake newsy i teorie spiskowe.

16:00 - Ewangelia Eureki, czas 73 min., 2018 USA, reż. Michael Palmieri, Donal Mosher
Eureka w Arkansas - dwa tysiące mieszkańców, wielkie widowiska pasyjne i chrześcijańskie drag shows.

17:15 - Bo nie wiedzą co czynią, czas 87 min., 2019 USA, reż. Daniel Karslake
Kiedy w amerykańskich religijnych rodzinach dziecko wychodzi z szafy

18:30 - Punkt zapalny, czas 80 min., 2019 Polska, reż. Wojtek Jankowski / Po projekcji spotkanie z reżyserem.
Tęcza Julity Wójcik – pełna symbolicznych znaczeń instalacja, której historia sama stała się symbolem.

Organizatorzy wydarzenia:
▪ Helsińska Fundacja Praw Człowieka
▪ Watch Docs
▪ Watch Docs Olsztyn
▪ Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

Wydarzenie odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym. Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona.
Aktualny Regulamin Imprez MOK Olsztyn https://www.mok.olsztyn.pl/regulamin-imprez