wstęp
wolny

infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Przyzwyczailiśmy się, że Warmiński Jarmark Świąteczny to rozgrzewająca dawka ciepła w środku zimy. Ożywcza piguła piękna i dobrej energii, dzięki którym olsztyńskie Stare Miasto otula atmosfera autentycznej wspólnoty i wyśmienitej zabawy.
I to się na pewno nie zmieni!

Oczywiście nie zamierzamy mydlić wam oczu: za nami piekielnie trudny rok. I nie wszystko może być dziś tak, jakbyśmy sobie życzyli. Ale niezmiennie najważniejsze dla nas pozostaje to, byście byli zdrowi i bezpieczni. Dlatego tym razem, w rzeczywistości kolejnych epidemicznych ograniczeń, wyjątkowo nie możemy zaproponować wam zabawy przy świątecznych występach artystycznych ani buszowania po jarmarkowej części gastronomiczno-wystawienniczej. Ale zrobimy wszystko, byście mimo niełatwych czasów poczuli z nami niepowtarzalną atmosferę świąt podczas "Jarmarku takiego samego, jak nigdy!"

Cały obszar Starego Miasta zamienimy w arenę swoistej gry miejskiej - choć bez udziału animatorów. Wierzymy, że kolejne przystanki na jej trasie dostarczą wam wiele radości i pozwolą przypomnieć sobie, jak wygląda uśmiech 😀
W Zaułku Szlachetnych Uczynków spróbujemy odkryć wasze supermoce w niesieniu pomocy i zaprosimy was na giełdę dobrych pomysłów.
Wzdłuż Alei Pięknych Życzeń natkniecie się na pozdrowienia od historycznych postaci związanych z regionem, a specjalna skrzynka świętego Mikołaja będzie czekała na wasze życzenia.
W Uliczce Innych Wspomnień stanie wyjątkowa, komiczno-sentymentalna wystawa plenerowa "Strzeż się Mikołaja!".
Na Przystanku Miłość natkniecie się na oryginalną instalację z jemiołą, miłosną ławeczkę muzyczną oraz oczywiście tablicę do miłosnych wyznań.
Trakt Mikołajowy przyozdobi niezwykła wystawa wizerunków Mikołajów na przestrzeni dziejów i z różnych stron świata.
Na Placu Marzycieli zanurzycie się w niesamowity świat inspirowany Alicją w krainie czarów i Narnią, pełen fantastycznych, rozświetlonych i baśniowych dekoracji.
Arkady Pomocnych Skrzatów zamienią się w bajkową przestrzeń z wesołymi wizerunkami skrzatów i krasnali.

By ułatwić wam poruszanie się po tym niezwykłym, świątecznym świecie, przy głównych wejściach oraz w centralnym punkcie Starego Miasta staną wielkoformatowe mapy kierujące do wszystkich lokalizacji. Komu uda się trafić do wszystkich jarmarkowych zakątków? Zapraszamy małych i dużych do wspólnej zabawy w odkrywanie baśniowych zakamarków Olsztyna!

Nie zapomnimy również o tych, którzy niestety nie będą mogli bawić się z nami. Z bólem serca, choć z wiadomych przyczyn, w tym roku niestety musieliśmy zrezygnować z tradycyjnych odwiedzin Mikołaja u dzieci przebywających w olsztyńskich lecznicach. Ale znaleźliśmy radę i na to! W okolicach olsztyńskich szpitali i placówek specjalistycznych zaprezentujemy wyjątkowe spektakle plenerowe teatrów ognia, które będzie można bezpiecznie podziwiać z okien.

Oczywiście Stare Miasto tradycyjnie pokryją niezliczone, świąteczne dekoracje.

Tak, to prawda. To będą święta inne niż wszystkie. Zróbmy razem wszystko, by wydobyć z nich to, co najpiękniejsze!

XII Warmiński Jarmark Świąteczny
"Jarmark taki sam, jak nigdy"
10-13 grudnia
Stare Miasto