infokamienica@mok.olsztyn.pl

Czas na podsumowanie...
To był dziwny rok... Zastanawialiśmy czy w takich okolicznościach organizowanie konkursu przyniesie jakikolwiek efekt. Wierzyliśmy jednak w waszą potrzebę twórczą i całym zespołem walczyliśmy ze wszystkimi przeciwnościami, aby ten konkurs przeprowadzić. Nie zawiedliśmy się.

Tegoroczna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło do nas ponad 800 prac od 172 uczestników, które podlegały ocenom jury. Zawartość artystyczna i merytoryczna w dużej mierze odzwierciedla specyfikę ostatnich bieżących wydarzeń, ale także szersze spojrzenie na ogólną kondycję świata. Jury w składzie Jarosław Poliwko/Arkadiusz Stankiewicz/Łukasz Pepol w pocie czoła obradowało trzy dni.

Przed nami najprzyjemniejsza część, gala, nagrody i zapewne wirtualne uściski i wyrazy uznania. Pomimo zmiennych czasów pandemii i obostrzeń tworzymy wystawę pokonkursową z laureatami, a także 43 pracami docenionymi i zaproszonymi do wystawy pokonkursowej.

Gala Finałowa OMF 2020
13.02 (sobota) // 18:00
ONLINE

Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne to coroczny, trwający bez przerwy od 2004 roku ogólnopolski konkurs dla wszystkich fotografujących. Nagrodziliśmy już ponad 100 laureatów, a nasze jury, złożone z najlepszych fotografów i krytyków branży przejrzało ponad 12 tysięcy zdjęć.

W tym roku wprowadziliśmy całkowicie nowe kategorie. OBLICZA CZŁOWIECZEŃSTWA – tu chcieliśmy uwrażliwić na kwestie wszelakiej emocjonalności, tolerancji, społecznych wykluczeń. MINIMALIZM, gdzie wyrażamy się artystycznie w sposób oszczędny, pokazując często bardzo symetryczny, a nawet syntetyczny sposób obrazowania świata. MOBILNA FOTOGRAFIA (szeroko rozumiana fotografia uliczna wykonana przy użyciu smartfona), której egalitarność, dostępność i możliwość szybkiej reakcji na obserwacje otaczającego nas świata jest wręcz pewnym wyznacznikiem naszych czasów.

LAUREACI I WYRÓŻNIENI OMF 2020