wstęp
wolny

infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Karolina Bielawska w Galerii DOBRO prezentuje zestaw nowych prac, które powstały jako efekt przyglądania się sytuacji konfliktu per se. „Dwie strony” to wizualny zapis obserwowanej przez artystkę wszechobecnej walki o dominację. Tytułowe strony - przelane na surowe płótna i rozumiane jako abstrakcyjne określenie uczestników sporu - zmieniają pozycje, drętwieją, uginają się pod zmiennym ciężarem, ulegają po to, by za chwilę znów się zbuntować i wyłamać. W dynamicznych kompozycjach artystka nadaje kształty sile i słabości, wymierza precyzyjne ciosy i stosuje skuteczne uniki. Nie mają one ilustracyjnego charakteru. Ich sens zawiera się w grze napięć i rytmie wypracowanych wyrazistych form. Wystawa to opowieść o konfrontacji i oswajaniu nadchodzącego momentu, w którym kończy się szansa na dialog. 

Karolina Bielawska - absolwentka Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2015). Dyplom magisterski obroniła w Pracowni Przestrzeni Malarskiej Leona Tarasewicza i Pawła Susida. Artystka wizualna, w swoich pracach wykorzystuje malarstwo i rzeźbę. Łączy różne techniki oraz materiały malarskie, takie jak płyty gipsowe, emalie, masy bitumiczne, lakiery. Jej twórczość często odnosi się do historii i kontekstu miejsca. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Wernisaż wystawy otwieramy na razie (!) bez publiczności. Transmisja z wernisażu w Galeria DOBRO odbędzie się w sobotę 20 lutego o godz. 20:00 na jutubie MOK Olsztyn, ale do zwiedzania zapraszamy od 23 lutego do Galerii Dobro - ul. Stare Miasto 24/25. Galeria czynna  jest od wtorku do niedzieli , w godzinach 11.00-17.00.