bilety

wstęp
70 zł / przedsprzedaż 50 zł

infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

W ramach cyklu NA WYPASIE w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi legenda polskiej muzyki rockowej i rozrywkowej, Krzysztof Cugowski! Na koncert wybitnego artysty obdarzonego niepowtarzalnym głosem i charyzmą MOK Olsztyn zaprasza 24 czerwca o 20:00.

W 1969 roku Krzysztof Cugowski wraz z Krzysztofem Brozim i Januszem Pędziszem, założył zespół Budka Suflera. Charakterystyczny, mocny głos Artysty został szybko dostrzeżony. W 1974 roku Budka Suflera nagrała swój pierwszy utwór, „Sen o dolinie” i przebojem wdarła się na radiowe listy i do świadomości słuchaczy. Największym sukcesem komercyjnym zespołu była płyta "Nic nie boli, tak jak życie", której sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy. Dzięki temu, w listopadzie 1999, grupa wystąpiła w prestiżowej sali Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Obok oszałamiającej kariery z Budką Suflera, od 2015 roku do maja 2018 roku Artysta współpracował również  z synami Piotrem i Wojtkiem, czego efektem był niezwykły, rodzinny projekt Cugowscy. Ich wspólny album pt. „Zaklęty krąg” uzyskał status złotej płyty.

W tym czasie wokalista wziął też udział w projekcie "Dwa Żywioły" ze światowej sławy sopranistką Aleksandrą Kurzak. Koncertował również z plejadą polskich artystów w ramach projektu "Koncerty Muzyki Filmowej".

Do dziś Krzysztof Cugowski ma na swoim koncie ponad 30 płyt, 300 utworów i niezliczoną ilość koncertów na polskich i zagranicznych scenach.

Od  2017 roku Artysta niezmiennie występuje i nagrywa w towarzystwie Zespołu Mistrzów złożonym z wybitnych instrumentalistów w składzie: Jacek Królik (gitara), Cezary Konrad (perkusja), Robert Kubiszyn (gitara basowa), Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe).

Rok 2020 upłynął pod znakiem  podwójnego jubileuszu Krzysztofa Cugowskiego: 50-lecia pracy artystycznej i  70. urodzin. Z tej okazji ukazał się podwójny album pt. "50/70 Moje Najważniejsze" z wyborem ulubionych utworów Artysty z pięćdziesięciu lat działalności muzycznej. Piosenki zostały nagrane na nowo przez Zespół Mistrzów, z którym wokalista pojawi się w olsztyńskim Amfiteatrze już 24 czerwca.

- Jestem człowiekiem szczęśliwym, spełnionym, zawodowo i osobiście. Mógłbym osiąść na stałe na Lubelszczyźnie i wieść spokojne życie. Mógłbym, ale nie chcę, bo nadal czuję głód sceny, potrzebę spotkań z publicznością i wyrażania siebie poprzez dźwięki - mówi Artysta. Nic więc dziwnego, że z okazji podwójnego jubileuszu Krzysztof Cugowski wyruszył w wyjątkową trasą koncertową. Podczas olsztyńskiego koncertu tej niezwykłej grupy publiczność może liczyć na pasjonującą podróż przez pięć dekad, pełną wielkich i niezapomnianych hitów w nowych, ciekawych aranżacjach, okraszonych najwyższej klasy rockowymi dźwiękami.

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów: 50/70 Moje najważniejsze
24 czerwca (czwartek) / godz. 20:00
Amfiteatr w Olsztynie


[AKTUALIZACJA 24.06] Biletów na koncert w regularnej sprzedaży brak. Natomiast można jeszcze dziś zakupić DODATKOWE bilety za okazaniem zaświadczenia o PEŁNYM zaszczepieniu przeciwko COVID19. Bilety do nabycia w Muzeum Nowoczesności (ul. Knosały 3B) oraz w Galerii Dobro (ul. Stare Miasto 24/25).


Bilety:
przedsprzedaż do 17.06 – 50 zł
sprzedaż regularna – 70 zł

Sprzedaż biletów:

  • bilety.mok.olsztyn.pl
  • Galeria Dobro, u. Stare Miasto 24/25 (wt.-niedz.: 12.00-20.00)
  • Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3B (pn.-pt.:11:00-17.00; sob.-niedz.:11:00-18.00)
  • Galeria „wARTe Świeczki”, ul. Dąbrowszczaków 3 (pn.-pt.: 9.00-17.00)

 

KRZYSZTOF CUGOWSKI Z ZESPOŁEM MISTRZÓW: „50/70 MOJE NAJWAŻNIEJSZE”