wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Zapraszamy na rozmowę o nowej polskiej poezji do najprawdziwszego warzywniaka, w którym odegramy fantazję miłośników poezji z czasów, kiedy nie było jeszcze memów i wszyscy wysyłaliśmy sobie śmieszne i dziwne zdjęcia. W centrum olsztyńskich Jarot porozmawiamy z Natalią Malek o jej ostatniej książce „Karapaks” i Patrycją Sikorą, autorką „Instrukcji dla ludzi nie stąd”. Rozmowę poprowadzi poeta Szymon Szwarc, którego tomik „Cukry złożone” ukazał się kilka miesięcy temu, reprezentant toruńskiego kolektywu Rolnictwo Miejskie.

Warzywa, wiersze, owoce, poetki, osiedle, poeci.

Natalia Malek (1988) poetka, kuratorka wydarzeń literackich, tłumaczka. Autorka czterech książek poetyckich: „Pracowite popołudnia" (2010), „Szaber" (2014), „Kord" (2017) i ostatnio, „Karapaks" (2020). Laureatka Nagrody im. Adama Włodka. Za „Szaber" nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia 2015, za „Kord" – do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej oraz Nagrody Literackiej Gdynia 2018. "Karapaks" przyniósł nominację do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius i NLG. Przez wiele lat współtworzyła środowisko poetyckie oraz feministyczne skupione wokół Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie. Od 2015 roku jest kuratorką Spoken Word Festival Warsaw. Członkini grupy artystyczno-feministycznej Wspólny Pokój. Mieszka w Warszawie.

PatrycjaSikora - poetka, slamerka, redaktorka. Urodzona w Wieruszowie w 1989 roku. Finalistka projektu Biura Literackiego Połów 2018. Nominowana do Nagrody Głównej XXIV OKP im. J. Bierezina i 7. Konkursu Poetyckiego Fundacji „Duży Format”. Za debiutancki tom „Instrukcja dla ludzi nie stąd” (WBPiCAK 2020) nominowana do „Paszportów” Polityki 2020. Wielokrotna laureatka slamów poetyckich. Publikowała m.in. w czasopismach „Kontent”, „Dwutygodnik”, „Czas Kultury”, „Helikopter”, „Mały Format”, „Tlen Literacki”, „Fabularie”, „Drobiazgi”, „Odra”. Redaktorka kwartalnika literackiego „Strona Czynna”, antologii wierszy „Jak długo będziemy musieli” i „Biji Rojava!”. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Szymon Szwarc - wydał książki z wierszami: „Kot w tympanonie” (Rita Baum, Wrocław 2012), „Umowa o dzieło” (WBPiCAK, Poznań 2014), „Cukry złożone” (WBPiCAK, Poznań 2020) oraz płyty z zespołami Jesień, Święto Zmarłych, Rozwód. Mieszka i pracuje w Toruniu.

Wieczór poezji w warzywniaku
9 czerwca (środa) / godz. 18:00
Zdrowa Żywność Zieleniak, ul. Kanta 1c
Wstęp wolny

 

WIECZÓR POEZJI W WARZYWNIAKU