wstęp
wolny

infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Jeden z najpiękniejszych zakątków Olsztyna ponownie stanie się areną działań artystycznych. „Ale Sztuka! Nad Długim! Ale Żywioł!” to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego zaprosimy całe rodziny do zabaw z niebanalną sztuką. Przybywajcie w okolice mostu nad Długim już 30 lipca (piątek) od 18:00!

Wydarzenie „Ale Żywioł" toczyć się będzie wokół szeroko pojętej wody.
Na wydarzeniu pojawi się wystawa podwodnych zdjęć z Jeziora Długiego autorstwa Pawła Laskowskiego – olsztyńskiego płetwonurka. Będziemy mogli obserwować też proces powstawania obrazów na wodzie w bardzo starej, pochodzącej z Azji technice ombre.
Dzieci z pewnością ucieszą się ze spektaklu teatru Chrząszcz w Trzcinie, którego aktorzy tuż po występie przeprowadzą warsztaty z tworzenia wodnych recyklingowych stworów.
Wydarzenie zostanie zwieńczone klimatycznym koncertem Daniela Spaleniaka, młodego kompozytora, gitarzysty i wokalisty, nominowanego dwukrotnie do nagrody Fryderyków.
Całość wydarzenia uświetnią występy Olsztyńskiego Teatru Ulicznego, którego aktorzy wcielą się w wodne i leśne stwory, prezentując akrobacje na drzewach i kole.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ale Sztuka! Nad Długim! Ale Żywioł!
30 lipca (piątek) / od 18:00
Okolice mostu nad Jeziorem Długim
Wstęp wolny

 

ALE SZTUKA! NAD DŁUGIM! ALE ŻYWIOŁ!