wstęp
wolny

infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

W ramach cyklu NA WYPASIE w olsztyńskim Parku Podzamcze wystąpi znakomity artysta młodego pokolenia - MaJLo! Na bezpłatny koncert organizowany w ramach Dni Olsztyna, MOK Olsztyn zaprasza 25 lipca o godz. 19:00.

MaJLo - pod tym pseudonimem kryje się Maciej Milewski - producent, kompozytor, multiinstrumentalista i wokalista z Gdańska.

W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach w szkole muzycznej, jednak instrument ten porzucił dla gitary. Klasyka przegrała z jazzem, co zaowocowało studiami na Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie gitary jazzowej.

Od roku 2015, już jako MaJLo, artysta przeobraził się w producenta muzycznego. W grudniu tego samego roku miała miejsce premiera jego debiutanckiego albumu EP - "Reverse", wydana pod egidą wytwórni muzycznej Sounddict. Już pierwszy singiel - „Lights”, nagrany razem z Ralphem Kamińskim podbił nie tylko polskie playlisty, ale również zagraniczne kanały muzyczne. Remiks tego utworu, wykonany przez francuski duet producentów „FDVM” zabrzmiał na takich festiwalach jak Coachella czy Daybreak.

W marcu 2017 roku została wydana jego druga, pełnogrająca płyta „Over The Woods”, która odrazu wypełniła muzyczną przestrzeń takich festiwali jak Open’er czy Spring Break. MaJLo na swoich albumach pełni rolę zarówno producenta, kompozytora, realizatora, ale także jest wykonawcą większości partii instrumentalnych.

W październiku 2018 roku na rynek muzyczny trafił nowy album MaJLo - ,,re_covery”, będący zwrotem w kierunku klasyki songwritingu. Wydawnictwo promują single „I Cannot Change For You” oraz „Oddychaj”.

Pod koniec 2020 roku ukazał się najnowszy album artysty - „Vestiges: The Scenes”. Płyta ta została nominowana w konkursie Impala - „European Independent Album Of The Year”. Inspirację dla powstania albumu stanowiła krótka podróż na Islandię odbyta przez MaJLo, przede wszystkim zaś historia dwojga ludzi, skrywająca się w treści pocztówki zakupionej przez artystę na pchlim targu w Rejkjaviku. Single promujące wydawnictwo i cieszące się największą popularnością to „Dear Gunna,”, nawiązująca bezpośrednio do wspomnianej pocztówki oraz „Złoto” z gościnnym udziałem Natalii Grosiak (Mikromusic).

W połowie 2019 roku, Maciej założył niezależną wytwórnię muzyczną Seagull Ross. MaJLo pracuje aktualnie nad trzecim albumem.

Dni Olsztyna: MaJLo
25 lipca (niedziela) / godz. 19:00
Park Podzamcze w Olsztynie (od ul. Nowowiejskiego)
Wstęp wolny

DNI OLSZTYNA: MAJLO