wstęp
wolny

infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

11 LIPCA, godz. 11:00-15:00
PARK JAKUBOWO, PRZY JEZIORKU MUMMEL

Startujemy z „Inną mapą” na Zatorzu! Poznajmy się, odprężmy, zrelaksujmy i spędźmy razem niedzielę w atmosferze beztroskiego pikniku.
Przynieście koc i prowiant (jakieś drobiazgi od nas też będą), a my zajmiemy się resztą.

11:00-12:00
ZUMBA z JUSTYNĄ JAROSZEWSKĄ

Miło posiedzieć na kocu, ale miło też się ruszyć, rozruszać, poskakać, wyskakać stresy z całego tygodnia i pozytywnie naładować akumulatory na następny tydzień. No i można będzie spalić śniadaniowe pyszności i zrobić miejsce na kolejną porcję.

11:00-14:00
KOSZYK PEŁEN ZIÓŁ Z TWOJEJ OKOLICY

Warsztaty roślinno-plastyczne prowadzone przez ekipę z Fundacji Edukacji Leśnej „Drzewice”.
Jakie rośliny zazieleniają Park Jakubowo? Jak wyglądają, jak pachną, jakie mają właściwości? Drzewice opowiedzą o tym, jak nikt inny.
W czasie warsztatów będzie też można wykonać kwietną makatkę, mandalę na papierze z roślin i roślinną pieczątkę.
O Fundacji:
Fundacja Edukacji Leśnej Drzewice powstała z potrzeby pogłębiania więzi człowieka z naturą. Drzewice to według Bestiariusza Słowiańskiego dobre i łagodne istoty lasu, które opiekują się leśną roślinnością, dbając o jej wzrost. Mają dużo cierpliwości, urocze twarze i są pokojowo nastawione do ludzi. Olsztyńskie Drzewice to Gabi Klimowicz, Magda Nowotna i Kamila Radzimińska-Arczak.

12:00-15:00
PARKATONIKI, czyli mobilne skrzynki teatralne.

Wyjątkowy teatralny projekt realizowany przez FUNDACJĘ TWORZENIA I PROMOWANIA SZTUKI – ALEŻ GUSTAWIE!
To teatr, w którym krótki spektakl jest grany dla jednoosobowej widowni – czyli tylko dla Ciebie. Parkatoniki w swoim kształcie i konstrukcji przypominają stary skrzynkowy aparat fotograficzny na statywie, gdzie fotograf stawał pod tkaniną, żeby móc zrobić zdjęcie. W naszej wersji skrzynka jest odpowiednio większa i służy prezentacji mini spektakli teatralnych, zilustrowanych muzyką klasyczną. Widz zakłada słuchawki i przez specjalny otwór „podgląda” odgrywaną specjalnie dla niego miniaturę teatralną. Na około 4 minuty Twój świat skurczy się do rozmiarów pudełka – zatopisz się w historii.
O Fundacji:
Łódzka Fundacja Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie! (Fundacja ależ Gustawie) istnieje od 2011 roku. Tworzą ją osoby na co dzień związane z kulturą i sztuką – zarówno aktorzy, jak i pasjonaci teatru. Łączy ich pozytywne usposobienie, nieposkromiona kreatywność i wiara w terapeutyczną moc sztuki. Parkatoniki to jeden z ich autorskich projektów.

Pełny opis projektu mozna znaleźć na stronie INNA MAPA