wstęp
wolny

infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny występ Bartasa Szymoniaka! Koncert organizowany w ramach cyklu Młoda Polska, odbędzie się 28 lipca (środa) o 20:00 na Scenie Staromiejskiej.

Koncerty Bartasa to za każdym razem wyjątkowe wydarzenia, na których słuchacze mogą na własne oczy i uszy przekonać się, czym jest fenomen tworzenia jego unikatowego stylu beatrock. Po sukcesie ostatniej płyty i utworu „Wojownik z miłości", uczestnika koncertu przebojów 57 KFPP Opole oraz jednej z czołowych kompozycji ostatnich notowań historycznej już Listy „Trójki”, były frontman kultowego Sztywnego Pala Azji i laureat Idola, nie zwalnia tempa. Jego kolejne single, jak np. „Cierpliwość", stają się zarówno alternatywnymi, jak i komercyjnymi przebojami. Na rok 2022 zapowiada premierę kolejnego wydawnictwa.

Bartas Szymoniak wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.), a następnie zapętla je na tzw. looper. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista – Michał Parzymięso.

Na koncercie usłyszymy utwory z całej dyskografii Artysty. Zarówno te z autorskimi tekstami, ale też te do słów B. Leśmiana czy z poprzedniej płyty Alarm – A. Słonimskiego, T. Gajcego czy K. K. Baczyńskiego. Nie zabraknie też zapewne jego własnej wersji utworu "Wolność kocham i rozumiem" Chłopców z Placu Broni.

Koncert Bartasa Szymoniaka to wyjątkowa rozrywka dla każdego, ale też uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję jak i nowatorstwo w sztuce

Młoda Polska: Bartas Szymoniak
28 lipca (środa) / godz. 20:00
Scena Staromiejska
Wstęp wolny

---

Młoda Polska to nowy, wakacyjny cykl MOK Olsztyn, w ramach którego prezentujemy dokonania młodych artystów. Jeszcze szerzej nieznanych, ale coraz śmielej pukających do drzwi zasłużonej kariery. Gramy dla was w każdą środę lata o 20:00 na Scenie Staromiejskiej.

KONCERT Z CYKLU „MŁODA POLSKA”: BARTAS SZYMONIAK