bilety

80 zł / przedsprzedaż 60 zł

infokamienica@mok.olsztyn.pl

W ramach cyklu NA WYPASIE w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi legenda polskiego rocka, grupa Kult! Na wyjątkowy koncert zespołu dowodzonego przez Kazika Staszewskiego, MOK Olsztyn zaprasza 31 lipca o 20:00.

Nie ma w Polsce drugiego zespołu, który cieszy się równie kultowym statusem. Kult powstał na początku 1982 roku w Warszawie i jest chyba jedynym w Polsce zespołem, który aktywnie i nieprzerwanie gra już prawie 40 lat.  Do tej pory grupa nagrała 16 płyt długogrających, które zapewniły jej trwałe miejsce w historii polskiej muzyki rockowej.

Polscy radiosłuchacze znają doskonale utwory Kultu ze wszystkich list przebojów np. "Piosenka młodych wioślarzy", "Do Ani", "Krew Boga", "Polska", "Parada wspomnień", "Rząd oficjalny", "Baranek", "Kochaj mnie, a będę twoją", „Gdy nie ma dzieci” i inne.

Zespół zagrał ponad 3.000 koncertów. Występował 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Islandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych.

Ich koncerty to niezapomniane przeżycia, o czym olsztyńska widownia będzie mogła przekonać się już 31 lipca o 20 w Amfiteatrze!

Skład:
Kazik Staszewski: śpiew, saksofon
Konrad Wantrych: klawisze
Piotr Morawiec: gitara
Ireneusz Wereński: bas
Wojciech Jabłoński: gitara
Tomasz Goehs: perkusja
Janusz Zdunek: trąbka
Mariusz Godzina: saksofon tenorowy, saksofon barytonowy
Jarosław Ważny: puzon

Kult w Olsztynie
31 lipca (sobota) / godz. 20:00