wstęp
wolny

infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Zapraszamy na bezpłatny, folkowo-orientalny koncert zespołu HabiArJan! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 18 lipca o godz. 18:00 na scenie w Parku Jakubowo, w ramach projektu "Kultura w Parku!", finansowanego z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

HabiArJan powstał w kwietniu 2013 roku w Warszawie.Jest to akustyczny, multikulturowy kwintet, a muzyka, którą tworzą, jest esencją folków z różnych stron świata. Wzruszające pieśni ormiańskie, gorące hiszpańskie rytmy, afgańskie uniesienia w orientalnej skali, celtyckie harmonie, łagodne rytmy bossa nova. Utwory opowiadają o różnych ludzkich słabościach, ale także o miłości - zarówno tej szczęśliwej jak i odrzuconej.

Zespół zdobył drugą nagrodę Alicji Klenczon na Pułtusk Festiwal w 2014 roku. Wszedł o złotej setki w konkursie Skoda Muzyka, zostawiając w tyle ponad 800 zespołów. W lutym 2016 dostał wyróżnienie na New York Festiwal w Łodzi. Ostatnio był gościem na antenie Trójki gdzie dziennikarz Artur Orzech określił muzykę zespołu jako „radio orient”. HabiArJan był gwiazdą Europejskiego Festiwalu Smaku 2016.

HabiArJan daje bardzo energetyczne koncerty. Wciąga do zabawy publiczność. Przybliża zwyczaje i kulturę kaukaską w krótkich opowieściach podczas koncertu. Po jednym z koncertów fanka określiła zespół jako „wybuchowa mieszanka folków od Armenii po Afganistan, przy której nie sposób usiedzieć na krześle i trzeba zatańczyć”. Koncert HabiArJan na długo pozostaje w sercach widzów.

HabiArJan tworzą:
Inga Habiba – wokal,
Artur Tigran Gyurjyan – gitara, wokal,
Artash Sharoyan – akordeon,
Gościnnie:
Wojciech Lubertowiecz – perkusjonalia,

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

OBO Kultura w Parku: HabiArJan
18 lipca (niedziela) / godz. 18:00
Scena w Park Jakubowo
Wstęp wolny

---

Projekt Kultura w Parku realizowany od kilku lat na scenie w Parku Jakubowo ma na celu ożywienie przestrzeni zabytkowego parku, a także ułatwienie dostępu do kultury mieszkańcom Osiedla Wojska Polskiego i Zatorza. W tym roku w cyklu trzech koncertów będziemy mogli posłuchać muzyki inspirowanej mniejszościami narodowymi w Polsce – mniejszości żydowskiej, ukraińskiej i ormiańskiej. Projekt jest realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Kultura w parku: Habiarjan