bilety

wstęp
60 zł / przedsprzedaż 40 zł

infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

UWAGA! Ze względu na gwałtowne załamanie pogody - i licząc na jej ustabilizowanie - podjęliśmy decyzję o przesunięciu rozpoczęcia dzisiejszego koncertu Marcina Maseckiego na godzinę 21:00. Za niedogodności serdecznie przepraszamy.


W ramach cyklu NA WYPASIE w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi znakomity pianista, kompozytor i aranżer: Marcin Masecki! Na wyjątkowy koncert  z muzyką Fryderyka Chopina MOK Olsztyn zaprasza 9 lipca o 20:00.

Działalność Marcina Maseckiego obejmuje szerokie spektrum stylistyczne, a wirtuozowskie i wysoce indywidualne łączenie gatunków oraz łamanie granic między sztuką wysoką i rozrywkową to jego znaki rozpoznawcze.

Obecnie główny projekt Maseckiego to Jazz Band Młynarski-Masecki, orkiestra grająca przedwojenny polski jazz w autorskich opracowaniach. Równolegle Artysta prowadzi Trio Jazzowe Marcina Maseckiego, ze stałymi partnerami: perkusistą Jerzym Rogiewiczem i basistą Piotrem Domagalskim. Regularnie koncertuje również z repertuarem klasycznym – w formacie solowym, kameralnym lub z orkiestrami. Jest stałym kuratorem warszawskiego życia muzycznego, organizując festiwale i projekty łączące muzyków z różnych środowisk. Co roku prowadzi klasę improwizacji na Festiwalu Ensemble w Książu.

Masecki pisze również do filmu oraz do teatru. Był aranżerem, kompozytorem i konsultantem muzycznym przy filmie "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego (nagroda „Najlepszy Reżyser” w Cannes). Wcześniej stworzył m.in ścieżkę dźwiękową do filmu "O zwierzętach i ludziach" Łukasza Czajki, oraz "Fuck For Forrest" Michała Marczaka.

Regularnie współpracuje z Polskim Radiem, Teatrem Studio, Barem Studio, oraz Capellą Cracoviensis.

W Olsztynie Artysta zaprezentuje kompozycje najwybitniejszego polskiego pianisty. Masecki nauczył się nokturnów Chopina bez użycia nut – ze słuchu. W kontekście tradycji wykonawczej daje to inny rodzaj odbioru, uniezależniony od obsesyjnie czczonej wierności tekstowi. Pominięcie partytur dodatkowo przybliża rzecz do tradycji ustnych, typowych dla muzyki ludowej i jazzu. Na koncert wyjątkowego muzyka w repertuarze wybitnego kompozytora zapraszamy do Amfiteatru już 9 lipca o 20!

Marcin Masecki: Nokturny Chopina
9 lipca (piątek) / godz. 20:00/ UWAGA: zmiana godziny: 21:00
Amfiteatr w Olsztynie

Bilety:
przedsprzedaż do 2.07 – 40 zł
sprzedaż regularna – 60 zł

 

Sprzedaż biletów:

  • bilety.mok.olsztyn.pl
  • Galeria Dobro, u. Stare Miasto 24/25 (wt.-niedz.: 12.00-20.00)
  • Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3B (pn.-pt.:11:00-17.00; sob.-niedz.:11:00-18.00)
  • Galeria „wARTe Świeczki”, ul. Dąbrowszczaków 3 (pn.-pt.: 9.00-17.00)

MARCIN MASECKI: NOKTURNY CHOPINA.