wstęp
wolny

infokamienica@mok.olsztyn.pl

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Z przyjemnością zapraszamy na bezpłatny koncert zespołu Bluszcz! Wydarzenie organizowane w ramach cyklu Młoda Polska odbędzie się 25 sierpnia (środa) o 20:00 na Scenie Staromiejskiej.

Bluszcz to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy, tworzony przez dwóch braci, Jarka i Romka Zagrodnych. Zespół porusza się w klimatach muzyki gitarowo-elektronicznej, czerpiąc z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80' z wyraźnymi wpływami post-punku. Zespół zadebiutował albumem „Junior” wydanym przez Brennnessel Records. Swój pierwszy koncert Bluszcz zagrał na OFF Festivalu w Katowicach. W kwietniu 2019 r. zespół wydał drugi album długogrający zatytułowany „W Naszych Domach”, tym razem w całości nagrany w języku polskim. Zespół na swoim koncie ma występy na takich festiwalach Open’er czy Męskie Granie. We wrześniu 2020 r. Bluszcz powrócił z trzecim krążkiem zatytułowanym „Kresz", łączącym współczesność z brzmieniem klasycznych polskich piosenek lat '80 i '90.

Młoda Polska: Bluszcz
25 sierpnia (środa) / godz. 20:00
Scena Staromiejska
Wstęp wolny

---

Młoda Polska to nowy, wakacyjny cykl MOK Olsztyn, w ramach którego prezentujemy dokonania młodych artystów. Jeszcze szerzej nieznanych, ale coraz śmielej pukających do drzwi zasłużonej kariery. Gramy dla was w każdą środę lata o 20:00 na Scenie Staromiejskiej.