Międzyplanetarna, pełne odkryć warsztaty z autorem książek „To, o czym dorośli ci nie mówią”.

wiek: 6+

W trakcie warsztatów z Bogusiem Janiszewskim spróbujemy odkryć największe tajemnice wszechświata. Sprawdzimy skąd się w ogóle wziął kosmos, kiedy powstał i czy jego narodziny były głośne. Zbadamy jego historię, począwszy od bardzo wczesnego dzieciństwa aż do dziś. Przy okazji dowiemy jak powstały gwiazdy, w tym nasze Słońce, a także znane i nieznane nam planety. Czy wszechświat da się zmierzyć i zmieścić na 14 metrach? Przekonajcie się!

Wraz z Bogusiem Janiszewskim, autorem książki „Kosmos. To, czego dorośli ci nie mówią” wyruszycie na spotkanie z czarną dziurą, aby sprawdzić czy naprawdę pożera absolutnie wszystko! Do zobaczenia w przestrzeni międzygwiezdnej!

Boguś Janiszewski – autor książek popularnonaukowych dla dzieci i młodzieży, w tym docenianej serii „To, o czym dorośli ci nie mówią”, w której ukazały się świetnie przyjęte: „Kosmos”, „Polityka”, „Sztuczna inteligencja” czy „Emocje”, w których dzięki zabawnemu, inteligentnemu stylowi z pozoru trudne zagadnienia stają się zrozumiałe dla wszystkich. Wraz z Maxem Skorwiderem tworzy kolektyw autorski „Katastrofa”. Najnowsza książka: „Rewolucje” została nominowana do 61.edycji konkursu Najpiękniejsze Książki Roku 2020.

DODATKOWO W TRAKCIE FESTIWALU
Przez cały czas trwania Tropów, na terenie Parku Centralnego (okolice Zajezdni trolejbusowej) czekają na was:
◾ KOSMICZNA BIBLIOTEKA KŁOBOOKA (sobota i niedziela, 11:00-19:00) – fantastyka, wszechświat, kosmos, kosmiczne zagadki i quizy dla najmłodszych z Miejską Biblioteką Publiczną. W tym m.in.:
11.09 (sobota)
- 13:00 Solarna robotyka – Konstrukcje solarne z klocków K’ nex. Prowadzenie: Jerzy Strzyż
- 16:00 Dziecióry przyszłości – Jak rozwój technologii i ekspansja kosmosu wpłynie na ludzkie ciało? Otwarte warsztaty graficzne. Powadzenie: Karol Kalinowski
12.09 (niedziela)
- 13:00 i 15:30 Cień Małego Księcia – teatrzyk cieni dla najmłodszych na podstawie „Małego Księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego
◾ LEM-PATIA (sobota i niedziela, 11:00-15:00) – park emocji i doświadczeń
◾ RAKIETA KONSTRUKTORA TRURLA (sobota i niedziela, 15:00-19:00) – Trurl, genialny konstruktor, bohater „Cyberiady” Stanisława Lema, uhonorowany Orderem Wielkiej Sprężyny, twórca wielkich wynalazków, jak Najgłupsza Maszyna Rozumna na Świecie czy Maszyna tworząca wszystko na „n”, wzywa konstruktorów/ konstruktorki marzeń i rakiety!
Czy chcieliście kiedyś zbudować własną rakietę? Z konstruktorem Trurlem wszystko jest możliwe! Otwarte warsztaty, prowadzenie: Ewa Woźniak
◾ Strefa wydawnictw książkowych / Książnica Polska
◾ Food trucki

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny.

Współorganizatorami Festiwalu literatury podróżniczej dla dzieci TROPY są:
❤ Miejska Biblioteka Publiczna
❤ Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne