wolny (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

Genialny konstruktor Trurl wzywa konstruktorki/konstruktorów marzeń i rakiety!

Nim zbudujecie maszynę do przemierzania lat świetlnych, zapuśćcie oko wyobraźni, w światy na których podbój zamierzacie wyruszyć.

Kosmos mój widzę ogromny! Ma metr sześćdziesiąt wzrostu i rozpiętość ramion. Jak wyobrażasz sobie kosmos i czy można go pomieścić we własnym ciele? Malarsko-kosmiczne warsztaty, wzbogacone o ekspresyjny ruch i niestandardowe techniki twórcze (gąbki, patyki, szmatki, szczotki, dłonie, stopy).

Ewa Woźniak – scenografka, artystka wizualna, pedagożka teatralna i aktywistka ekologiczna, organizatorka artystycznych projektów międzynarodowych. Ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Jest również absolwentką Akademii Praktyk Teatralnych GARDZIENICE i Akademii Sztuki Performatywnej na Wydziale Scenografii Alternatywnej w Pradze.
Twórczyni scenografii, kostiumów, lalek teatralnych i instalacji, w tym do spektakli dedykowanych dzieciom: „Krawiec niteczka” reż. Honorata Mierzejewska-Mikosza „Calineczka” reż. Monika Gerbocova, „Alicja w krainie czarów”, „Lokomotywą przez świat” reż. Magda Miklasz.

wiek: 7+

ZAPISY (BRAK WOLNYCH MIEJSC): Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@mok.olsztyn.pl
Mail zgłoszeniowy musi zawierać:
- imię i nazwisko dziecka;
- wiek dziecka;
- dane osobowe przedstawiciela ustawowego zgłaszającego udział dziecka w warsztatach, tj. jego imię nazwisko, adres e-mail oraz telefon kontaktowy;
- formułę: „Wyrażam zgodę na udział dziecka w warsztatach”;
- formułę: „Oświadczam, że opiekę nad dzieckiem w trakcie warsztatów będzie sprawował opiekun dziecka”;
- formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzane przez MOK Olsztyn (Administratora danych osobowych) danych osobowych dziecka i jego opiekuna w celu organizacji oraz przeprowadzenia warsztatów w ramach Festiwalu literatury podróżniczej dla dzieci TROPY. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do przeprowadzenia warsztatów.”
Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących praw można uzyskać pod adresem www.mok.olsztyn.pl/obowiazek-informacyjny-rodo#3kla

DODATKOWO W TRAKCIE FESTIWALU
Przez cały czas trwania Tropów, na terenie Parku Centralnego (okolice Zajezdni trolejbusowej) czekają na was:
◾ KOSMICZNA BIBLIOTEKA KŁOBOOKA (sobota i niedziela, 11:00-19:00) – fantastyka, wszechświat, kosmos, kosmiczne zagadki i quizy dla najmłodszych z Miejską Biblioteką Publiczną. W tym m.in.:
11.09 (sobota)
- 13:00 Solarna robotyka – Konstrukcje solarne z klocków K’ nex. Prowadzenie: Jerzy Strzyż
- 16:00 Dziecióry przyszłości – Jak rozwój technologii i ekspansja kosmosu wpłynie na ludzkie ciało? Otwarte warsztaty graficzne. Powadzenie: Karol Kalinowski
12.09 (niedziela)
- 13:00 i 15:30 Cień Małego Księcia – teatrzyk cieni dla najmłodszych na podstawie „Małego Księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego
◾ LEM-PATIA (sobota i niedziela, 11:00-15:00) – park emocji i doświadczeń
◾ RAKIETA KONSTRUKTORA TRURLA (sobota i niedziela, 15:00-19:00) – Trurl, genialny konstruktor, bohater „Cyberiady” Stanisława Lema, uhonorowany Orderem Wielkiej Sprężyny, twórca wielkich wynalazków, jak Najgłupsza Maszyna Rozumna na Świecie czy Maszyna tworząca wszystko na „n”, wzywa konstruktorów/ konstruktorki marzeń i rakiety!
Czy chcieliście kiedyś zbudować własną rakietę? Z konstruktorem Trurlem wszystko jest możliwe! Otwarte warsztaty, prowadzenie: Ewa Woźniak
◾ Strefa wydawnictw książkowych / Książnica Polska
◾ Food trucki

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny.

Współorganizatorami Festiwalu literatury podróżniczej dla dzieci TROPY są:
❤ Miejska Biblioteka Publiczna
❤ Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne