wolny (BRAK WOLNYCH MIEJSC)

Tworzenie wielkoformatowej makiety miasta przyszłości z autorką książek „Miasto Potwór” i „Tu i teraz!” – warsztaty międzypokoleniowe
wiek: 5+

W trakcie potwooornych warsztatów z Joanną Gusztą w ramach TROPÓW poznacie bliżej własne miasto i potwory, a nawet nauczycie się o nich czegoś nowego, budując wielką makietę miasta przyszłości! Bo każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje miasto w przyszłości, która zaczyna się Tu i teraz.

Warsztaty o przyjaznej ludziom i środowisku przestrzeni miast. Jakie będą miasta przyszłości? Jakie chcemy, żeby były? Co to znaczy miasto gąbka, do czego służy w mieście zieleń i czy reklamy muszą nas śledzić na każdym kroku? Spróbujemy się nad tym wszystkim zastanowić i zbudować makietę miasta przyszłości. Mile widziane całe rodziny: dziadkowie, dzieci, rodzice i młodsze rodzeństwo.

„Przestraszam najmocniej, którędy do Miastoszewa?” – pyta potwór z książki Joanny Guszty „Miasto Potwór”. Miasto wygląda potwornie. Potwór to ekspert od spraw miast. Kiedy pojawia się w Miastoszewie, mieszkańcy zaczynają sporo rozumieć. Tylko kto kogo zje w finale tej historii?

Joanna Guszta – współzałożycielka wydawnictwa i studia graficznego Ładne Halo. Autorka książek dla dzieci: Tu i teraz. Miasto Potwór, Halo! Tu dźwięk! Współpracuje regularnie z miesięcznikiem społeczno-kulturalnym Znak, pisząc krótkie felietony o znakach graficznych. W kolektywie Mamy Projekt redaguje i produkuje kreatywne przewodniki z serii NIEMAPA i współpracuje przy wystawach edukacyjnych dla dzieci.

Książka Miasto Potwór uzyskała wiele nominacji i nagród, jak: nagroda główna dla książki dla dzieci „Mądra Książka Roku 2020 dla dzieci”, nominację w konkursie „Przecinek i kropka”

ZAPISY (BRAK WOLNYCH MIEJSC): Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@mok.olsztyn.pl
Mail zgłoszeniowy musi zawierać:
- imię i nazwisko dziecka;
- wiek dziecka;
- dane osobowe przedstawiciela ustawowego zgłaszającego udział dziecka w warsztatach, tj. jego imię nazwisko, adres e-mail oraz telefon kontaktowy;
- formułę: „Wyrażam zgodę na udział dziecka w warsztatach”;
- formułę: „Oświadczam, że opiekę nad dzieckiem w trakcie warsztatów będzie sprawował opiekun dziecka”;
- formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzane przez MOK Olsztyn (Administratora danych osobowych) danych osobowych dziecka i jego opiekuna w celu organizacji oraz przeprowadzenia warsztatów w ramach Festiwalu literatury podróżniczej dla dzieci TROPY. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do przeprowadzenia warsztatów.”
Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących praw można uzyskać pod adresem www.mok.olsztyn.pl/obowiazek-informacyjny-rodo#3kla

DODATKOWO W TRAKCIE FESTIWALU
Przez cały czas trwania Tropów, na terenie Parku Centralnego (okolice Zajezdni trolejbusowej) czekają na was:
◾ KOSMICZNA BIBLIOTEKA KŁOBOOKA (sobota i niedziela, 11:00-19:00) – fantastyka, wszechświat, kosmos, kosmiczne zagadki i quizy dla najmłodszych z Miejską Biblioteką Publiczną. W tym m.in.:
11.09 (sobota)
- 13:00 Solarna robotyka – Konstrukcje solarne z klocków K’ nex. Prowadzenie: Jerzy Strzyż
- 16:00 Dziecióry przyszłości – Jak rozwój technologii i ekspansja kosmosu wpłynie na ludzkie ciało? Otwarte warsztaty graficzne. Powadzenie: Karol Kalinowski
12.09 (niedziela)
- 13:00 i 15:30 Cień Małego Księcia – teatrzyk cieni dla najmłodszych na podstawie „Małego Księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego
◾ LEM-PATIA (sobota i niedziela, 11:00-15:00) – park emocji i doświadczeń
◾ RAKIETA KONSTRUKTORA TRURLA (sobota i niedziela, 15:00-19:00) – Trurl, genialny konstruktor, bohater „Cyberiady” Stanisława Lema, uhonorowany Orderem Wielkiej Sprężyny, twórca wielkich wynalazków, jak Najgłupsza Maszyna Rozumna na Świecie czy Maszyna tworząca wszystko na „n”, wzywa konstruktorów/ konstruktorki marzeń i rakiety!
Czy chcieliście kiedyś zbudować własną rakietę? Z konstruktorem Trurlem wszystko jest możliwe! Otwarte warsztaty, prowadzenie: Ewa Woźniak
◾ Strefa wydawnictw książkowych / Książnica Polska
◾ Food trucki

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny.

Współorganizatorami Festiwalu literatury podróżniczej dla dzieci TROPY są:
❤ Miejska Biblioteka Publiczna
❤ Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne