wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Otwarcie interaktywnej wystawy prac artystki oraz autorki książek „Punkt wyjścia” i „Gdzie dzisiaj śpimy”
wiek: bez ograniczeń

Marta Kopyt – uwielbia podróżować i liczyć, tworzy kolekcje, kolaże i zbiory – również te matematyczne. Równie chętnie patrzy w niebo w poszukiwaniu spadających kamieni z kosmosu, jak i pod nogi – w trakcie przemierzania wakacyjnych ścieżek. W ramach wystawy zabierze was do świata kolaży i konstelacji, w którym nic nie jest oczywiste, a wyobraźnia płata przeróżne figle. Zwykłe, przydrożne kamienie zmieniają się w meteoryty, a świat przemierzają olbrzymy i dzieją się na nim niestworzone historie.

Marta Kopyt -  ilustratorka, autorka książek „Gdzie dzisiaj śpimy”, „Punkt wyjścia. Wytwórnik geometryczny” i ,,Legendy warszawskie”, artystka. Prowadzi własną rubrykę w „Kosmosie dla Dziewczynek”, do której tworzy matematyczne zagadki. Współpracuje z Centrum Nauki Kopernik. Wymyśliła i od 2019 roku organizuje festiwal „Nienawidzę matematyki”. Współwłaścicielka Klubu Sportowego Potwory.
Ukończyła matematykę na Uniwersytecie Warszawskim i wydział Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Za ilustracje do książki "Punkt wyjścia. Wytwórnik geometryczny" została wyróżniona w międzynarodowym konkursie Golden Pinwheel Young Illustrators Competition na Targach Książki w Szanghaju w 2015 roku.

DODATKOWO W TRAKCIE FESTIWALU
Przez cały czas trwania Tropów, na terenie Parku Centralnego (okolice Zajezdni trolejbusowej) czekają na was:
◾ KOSMICZNA BIBLIOTEKA KŁOBOOKA (sobota i niedziela, 11:00-19:00) – fantastyka, wszechświat, kosmos, kosmiczne zagadki i quizy dla najmłodszych z Miejską Biblioteką Publiczną. W tym m.in.:
11.09 (sobota)
- 13:00 Solarna robotyka – Konstrukcje solarne z klocków K’ nex. Prowadzenie: Jerzy Strzyż
- 16:00 Dziecióry przyszłości – Jak rozwój technologii i ekspansja kosmosu wpłynie na ludzkie ciało? Otwarte warsztaty graficzne. Powadzenie: Karol Kalinowski
12.09 (niedziela)
- 13:00 i 15:30 Cień Małego Księcia – teatrzyk cieni dla najmłodszych na podstawie „Małego Księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego
◾ LEM-PATIA (sobota i niedziela, 11:00-15:00) – park emocji i doświadczeń
◾ RAKIETA KONSTRUKTORA TRURLA (sobota i niedziela, 15:00-19:00) – Trurl, genialny konstruktor, bohater „Cyberiady” Stanisława Lema, uhonorowany Orderem Wielkiej Sprężyny, twórca wielkich wynalazków, jak Najgłupsza Maszyna Rozumna na Świecie czy Maszyna tworząca wszystko na „n”, wzywa konstruktorów/ konstruktorki marzeń i rakiety!
Czy chcieliście kiedyś zbudować własną rakietę? Z konstruktorem Trurlem wszystko jest możliwe! Otwarte warsztaty, prowadzenie: Ewa Woźniak
◾ Strefa wydawnictw książkowych / Książnica Polska
◾ Food trucki

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny.

Współorganizatorami Festiwalu literatury podróżniczej dla dzieci TROPY są:
❤ Miejska Biblioteka Publiczna
❤ Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne