Spektakl familijny – widowiskowa podróż na planetę, na której zamieszkał bezduszny globalizm. Czy ta podróż zakończy się powodzeniem i czy ma jakikolwiek sens? Co dzisiejszy człowiek może zrobić z kawałkiem globu?
wiek: 10+

Co dzisiejszy człowiek może zrobić z kawałkiem globu?
Czy stworzy idealny świat, jeśli pozbawiony jest marzeń?
Czy odnajdzie własne odbicie?
B 612 to podróż na planetę na której zamieszkał bezduszny globalizm.
Czy ta podróż zakończy się powodzeniem i czy ma jakikolwiek sens?
Bo kim jest człowiek pozbawiony marzeń?

„Kiedy się urodziłem wiedziałem, że coś niezwykłego w życiu mnie spotka.
Moje beztroskie życie było początkiem wielkiej przygody. Nigdy nie odpowiedziałem sobie na pytanie, dlaczego to właśnie ja mam być tym kimś? Kim właściwie miałbym być? Na żadne pytanie nigdy nie odpowiedziałem. Zdałem sobie z tego sprawę dopiero w chwili, kiedy stałem na asteroidzie B 612”.

DODATKOWO W TRAKCIE FESTIWALU
Przez cały czas trwania Tropów, na terenie Parku Centralnego (okolice Zajezdni trolejbusowej) czekają na was:
◾ KOSMICZNA BIBLIOTEKA KŁOBOOKA (sobota i niedziela, 11:00-19:00) – fantastyka, wszechświat, kosmos, kosmiczne zagadki i quizy dla najmłodszych z Miejską Biblioteką Publiczną. W tym m.in.:
11.09 (sobota)
- 13:00 Solarna robotyka – Konstrukcje solarne z klocków K’ nex. Prowadzenie: Jerzy Strzyż
- 16:00 Dziecióry przyszłości – Jak rozwój technologii i ekspansja kosmosu wpłynie na ludzkie ciało? Otwarte warsztaty graficzne. Powadzenie: Karol Kalinowski
12.09 (niedziela)
- 13:00 i 15:30 Cień Małego Księcia – teatrzyk cieni dla najmłodszych na podstawie „Małego Księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego
◾ LEM-PATIA (sobota i niedziela, 11:00-15:00) – park emocji i doświadczeń
◾ RAKIETA KONSTRUKTORA TRURLA (sobota i niedziela, 15:00-19:00) – Trurl, genialny konstruktor, bohater „Cyberiady” Stanisława Lema, uhonorowany Orderem Wielkiej Sprężyny, twórca wielkich wynalazków, jak Najgłupsza Maszyna Rozumna na Świecie czy Maszyna tworząca wszystko na „n”, wzywa konstruktorów/ konstruktorki marzeń i rakiety!
Czy chcieliście kiedyś zbudować własną rakietę? Z konstruktorem Trurlem wszystko jest możliwe! Otwarte warsztaty, prowadzenie: Ewa Woźniak
◾ Strefa wydawnictw książkowych / Książnica Polska
◾ Food trucki

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny.

Współorganizatorami Festiwalu literatury podróżniczej dla dzieci TROPY są:
❤ Miejska Biblioteka Publiczna
❤ Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne