Spotkanie z autorką książek „Co robią uczucia?”, „Great! Wielka Brytania dla dociekliwych”, prowadzenie: Dominika Radaszewska

wiek: 3+

Ciekawość zawsze wspina się najwyżej jak może – na czubek drzewa, na dach lub na komin – pisze Tina Oziewicz, która jak nikt inny zna się na uczuciach!

Radość, duma, zachwyt, złość, niepokój, lęk… Wszyscy znamy te uczucia – i wiele innych.
Ale czy wiemy, co robią, kiedy mają wolne? Teraz w końcu możemy to zobaczyć.
Kto wspina się najwyżej jak może?
Kto zagrzebuje się w ziemi?
Kto brnie przez pustynię?
Kto lata w bańce mydlanej?
Kto depcze wszystko, co ładne?
Kto zbiera ślimaki z chodnika?

Sprawdźcie – a potem poszukajcie odpowiedzi w sobie podczas spotkania z Tiną Oziewicz w ramach TROPÓW, które poprowadzi – Dominika Radaszewska (Domifika).

Tina Oziewicz – pisarka i tłumaczka.  Autorka 9 książek dla dzieci, w tym: O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką i inne bajkiPowidokiPamiątka z ParyżaMasło śpiAwaria elektrowni, Tyranozaur i traktorzystki, Great! Wielka Brytania dla dociekliwych oraz Co robią uczucia?. Ceniona za poetycki język, lapidarność i prostotę słów.
Książka „Co robią uczucia? z ilustracjami Aleksandry Zając otrzymała wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2020 polskiej sekcji IBBY, 1 miejsce w plebiscycie blogerów „Lokomotywa" w kategorii od A do Z i pierwsze miejsce w konkursie „Przecinek i Kropka" w kategorii książek do lat 5.  Została również przetłumaczona na włoski, niemiecki i francuski.

DODATKOWO W TRAKCIE FESTIWALU
Przez cały czas trwania Tropów, na terenie Parku Centralnego (okolice Zajezdni trolejbusowej) czekają na was:
◾ KOSMICZNA BIBLIOTEKA KŁOBOOKA (sobota i niedziela, 11:00-19:00) – fantastyka, wszechświat, kosmos, kosmiczne zagadki i quizy dla najmłodszych z Miejską Biblioteką Publiczną. W tym m.in.:
11.09 (sobota)
- 13:00 Solarna robotyka – Konstrukcje solarne z klocków K’ nex. Prowadzenie: Jerzy Strzyż
- 16:00 Dziecióry przyszłości – Jak rozwój technologii i ekspansja kosmosu wpłynie na ludzkie ciało? Otwarte warsztaty graficzne. Powadzenie: Karol Kalinowski
12.09 (niedziela)
- 13:00 i 15:30 Cień Małego Księcia – teatrzyk cieni dla najmłodszych na podstawie „Małego Księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego
◾ LEM-PATIA (sobota i niedziela, 11:00-15:00) – park emocji i doświadczeń
◾ RAKIETA KONSTRUKTORA TRURLA (sobota i niedziela, 15:00-19:00) – Trurl, genialny konstruktor, bohater „Cyberiady” Stanisława Lema, uhonorowany Orderem Wielkiej Sprężyny, twórca wielkich wynalazków, jak Najgłupsza Maszyna Rozumna na Świecie czy Maszyna tworząca wszystko na „n”, wzywa konstruktorów/ konstruktorki marzeń i rakiety!
Czy chcieliście kiedyś zbudować własną rakietę? Z konstruktorem Trurlem wszystko jest możliwe! Otwarte warsztaty, prowadzenie: Ewa Woźniak
◾ Strefa wydawnictw książkowych / Książnica Polska
◾ Food trucki

Udział we wszystkich festiwalowych wydarzeniach jest bezpłatny.

Współorganizatorami Festiwalu literatury podróżniczej dla dzieci TROPY są:
❤ Miejska Biblioteka Publiczna
❤ Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne