wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Zapraszamy na dyskusję o incelach, czyli mężczyznach żyjących w mimowolnym celibacie. Czy wszyscy incele nienawidzą kobiet? Czy wykluczenie ekonomiczne i seksualne usprawiedliwia seksizm? Dyskusja o incelach w ostatnim czasie rozgrzała i podzieliła polskie środowisko feministyczne. Czy to początek debaty na temat męskości i związanych z nią przymusów i oczekiwań? Kto dziś rozdaje karty w grze damsko-męskich relacji? Porozmawiamy o tak zwanej kondycji współczesnych mężczyzn (i kobiet), przemocy, zmianach, które przyniósł feminizm, stereotypach, oczekiwaniach i internecie.

W dyskusji udział wezmą:

Patrycja Wieczorkiewicz – skończyła dziennikarstwo na Collegium Civitas i Polską Szkołę Reportażu. Publikowała w Krytyce Politycznej, Gazecie Wyborczej, Wysokich Obcasach, Oko.press, Codzienniku Feministycznym. Wraz z Mają Staśko napisała książkę “Gwałt polski”, która ukazała się w październiku 2020 roku nakładem wydawnictwa Krytyki Politycznej. Z Aleksandrą Herzyk pracuje nad książką nt. inceli, która zostanie opublikowana w 2022 roku (wydawnictwo W.A.B.).

Aleksandra Herzyk – ilustratorka, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i popularyzatorka nauki. Od kilku lat publikuje swoje komiksy w sieci, współpracowała m.in. z Amnesty International, Krytyką Polityczną, Magazynem Kontakt i TVN24. Tworzyła  też ilustracje i komiksy do książek popularnonaukowych. Aktualnie pracuje nad powieścią graficzną, którą jeszcze w tym roku wyda Kultura Gniewu. Wraz z Patrycją Wieczorkiewicz pracuje nad książką nt. inceli, która zostanie opublikowana przez wydawnictwo W.A.B.

Artur Król – psycholog (absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego) i trener kompetencji miękkich, specjalizujący się w pracy z sektorem IT. Swoją karierę zaczynał w obszarze redukcji szkód od narkotyków, współpracując z takimi organizacjami jak Cranstoun Drug Services czy European Network of Drugs and Infections Prevention in Prisons. Autor kilkunastu książek z zakresu praktycznej psychologii oraz podróżniczych (m.in. "Pewność siebie w praktyce", "Jak zbudować szczęśliwy związek", "Rozbój Osobisty" czy "Status: Dominacja, uległość i ukryta esencja ludzkich zachowań"). Sceptyk naukowy i promotor wiedzy naukowej. Aktywny bloger, autor między innymi Bloga ChangeMaker (blog.krolartur.com) na którym porusza tematy psychologiczne i społeczne. Zadeklarowany feminista. Obecnie w toku studiów seksuologicznych. Prywatnie niemożebny nerd, zainteresowany grami w każdej odmianie (planszówki, komputerowe, RPG, LARPy), fantastyką, historią i neurologią, kolekcjoner transformersów G1 i Lego oraz miłośnik leżakowanych stoutów.

Rozmowę poprowadzi Emilia Konwerska

https://krytykapolityczna.pl/nauka/psychologia/cierpienia-mlodego-incela-wieczorkiewicz-herzyk/

https://krytykapolityczna.pl/kraj/incele-i-przegrywi-cierpia-patrycja-wieczorkiewicz/

CIERPIENIA MŁODEGO INCELA
23 października (sobota) / godz. 18:00
Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25
Wstęp wolny

 

CIERPIENIA MŁODEGO INCELA