bilety

wstęp
30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert zespołów KRZTA, Fertile Hump i Taxi Caveman! Wydarzenie odbędzie się 22 października w sali pod Amfiteatrem.

KRZTA to sensacyjne i energiczne trio z Olsztyna powstałe w 2015 roku. Ich muzykę można określić jako mathcore, jednak nie stronią od czerpania inspiracji z innych gatunków, szczególnie noise rocka i sludge metalu. Po dwóch latach działalności wydali świetnie przyjęty w metalowym podziemiu album zatytułowany po prostu „Krzta”. Materiał został wydany przez niezależny label Green Lungs Records. Przed pandemią zespół zdążył zagrać również kilka koncertów promujących to wydawnictwo, między innymi z takimi zespołami jak Downfall of Gaia czy Mentor. Pojawili się również na Spacefeście w Gdańsku oraz zjeździli największe miasta kraju w ramach mini-trasy z blackmetalową Goryczą.

W 2021 roku warmińskie trio zasiliło szeregi niezależnego labelu i agencji z Torunia, Piranha Music, w którego barwach wyjdzie ich drugi album. Wydawnictwo zatytułowane „ŻÓŁĆ.NISZCZENIE.ZGLISZCZE” swoją premierę będzie miało 8 października i ukaże się na CD oraz popularnych platformach streamingowych. Nowe dzieło zespołu to ponad 40 minut muzyki, w której KRZTA sięga po sprawdzone na debiucie elementy, wprowadzając w nie jednak zupełnie nową jakość i brzmienie. Burząca ściany sekcja rytmiczna, połamane rytmy, potężne riffy i oczywiście agresywnie wykrzyczane teksty w języku polskim. Na okładce albumu znalazł się obraz autorstwa gitarzysty i wokalisty grupy – Kamila Błażewicza, w oryginale namalowany farbami olejnymi. Koncert w MOK Olsztyn będzie promował najnowsze wydawnictwo grupy.

W skład zespołu wchodzą: Andrzej Kazimierz Postek (perkusja), Kuba Kamiński (bas, wokal), Kamil Błażewicz (gitara, wokal).

Fertile Hump, czyli Magda i Tomek, to para w pracy, w życiu, a od 2015 również w zespole. Magda gra na gitarze, Tomek na perkusji, oboje śpiewają. I tyle. Nikt nie wie jak ta dwójka się dogaduje spędzając tyle czasu ze sobą, ale to nieważne. Ważne, że zagrali setki koncertów w całej Europie dając ludziom, brudnego, opartego na bluesie, garażowego rock'n'rolla, w międzyczasie wydając trzy płyty i EP.

Taxi Caveman narodził się na początku 2021 roku jako projekt-odskocznia od innych zespołów założycieli (Black Tundra, Spirit, Minetaur itp). Padło na stoner rocka, tym razem przy staraniu zachowania się jego najczystszej formy. Dla fanów brzmienia fuzza, dźwięków pustyni i oglądania trzecim okiem psychodelicznych pejzaży.

KRZTA, Fertile Hump i Taxi Caveman
22 października (piątek) / 19:30
Sala pod Amfiteatrem
Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu) dostępne:
- https://bilety.mok.olsztyn.pl/
- Galeria Dobro
- Muzeum Nowoczesności
- Galeria wARTe Świeczki

KRZTA, FERTILE HUMP I TAXI CAVEMAN