Zapraszamy na Radio Retro - wernisaż wystawy radioodbiorników, począwszy od prawdziwych zabytków radiowej ery, takich jak legendarny przedwojenny polski Detefon, poprzez wielkogabarytowe odbiorniki z lat 40., 50. i 60. XX wieku, aż po mini-radia tranzystorowe!

Radio Retro to świat żarzących się lamp, tajemniczych wielkich odbiorników z zielonym okiem, a często także designerskich zachwytów. Podejmiemy również wspólnie próby „złapania” współczesnych stacji radiowych na tych wiekowych sprzętach. W programie wystawy również historyczny przegląd innych sprzętów „grających”: będą polifony z początku XX wieku, oryginalny patefon braci Pathé i kolekcjonerskie gramofony z co najmniej kilkudziesięcioletnią metryką. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich pokoleń!

Prezentowane przedmioty pochodzą ze zbiorów pp. Jerzego Jabłońskiego i Leszka Madeji oraz zasobów Muzeum Nowoczesności.

Radio Retro
2 października (sobota) / 12:00