wolny (zapisy mailowe)

Zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnym projekcie MATKA! Twórczo-badawcze warsztaty Marty Andrzejczyk to jeden ze zwycięskich projektów tegorocznej edycji Desantu Kultury. Na spotkanie organizacyjne zapraszamy osoby od 16 r.ż. w czwartek 18 listopada o 17:30 do Kamienicy Naujacka przy Dąbrowszczaków 3.

Na każdym kontynencie, w każdej społeczności, w sercu każdego z nas, MATKA, zajmuje specjalne miejsce. Mamy różne wspomnienia związane z mamą, dobre i te, które do tej pory bolą. Świadomie sięgamy do zakamarków serca aby wydobyć na światło dzienne przede wszystkim dobre wspomnienia.

W tym celu uczestnicy projektu stworzą gipsowe odlewy swoich twarzy, stanowiących odzwierciedlenie tego, co po mamach zostało najpiękniejszego. Postaramy się wspólnie odpowiedzieć na kilkanaście pytań, dzięki którym utkamy indywidualne portrety kobiet z naszych rodów - matek, które dały początek nam, naszym dzieciom i dzieciom ich dzieci.

Projekt MATKA ma charakter antropologiczny i kulturoznawczy. Podczas wspólnych spotkań poznamy zwyczaje i tradycje różnych środowisk oraz zawodów, a poprzez wielokulturowość - także grup pochodzeniowych. Zagłębimy się w świat sztuki opowiadania, tworzenia masek, interpretacji poezji i wspólnego śpiewania. Inicjatywa jest dedykowana wszystkim kobietom-matkom i nie-matkom oraz mężczyznom-synom, w celu kreatywnych spotkań i pracy twórczej.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale liczba uczestników jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy pod adresem: zapisy@mok.olsztyn.pl.

Marta Andrzejczyk to popularna artystka sceniczna, śpiewająca recitale solo, grająca w monodramach, występująca w Białym Teatrze. Animatorka społeczno-kulturalna i menedżerka kultury, znana z wielu polskich i zagranicznych scen. Sama pisze o sobie: "Sztuka działa na mnie jak dobra inhalacja. Jest jak oddech nabrany z głębi ziemi. Dzięki niej materializuje się coś, co ulotne, niewidzialne, nieuchwytne. Jest to przyjemność z tych przyjemności, dzięki którym życie nabiera głębokiego sensu, dzięki którym chce się żyć."

W trosce o wasze zdrowie i bezpieczny przebieg wydarzenia, przed wejściem na salę będziemy prosili uczestników o podpisanie prostego oświadczenia o stanie zdrowia. Jeśli macie możliwość wydrukowania i przyniesienia już podpisanego oświadczenia, z pewnością ułatwi to i przyspieszy procedurę wejścia na salę. Plik z oświadczeniem jest dostępny na naszej stronie pod adresem https://www.mok.olsztyn.pl/aktualnosci/2021/11/oswiadczenia-przedimprezowe
Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Desant Kultury: MATKA
18 listopada (czwartek) / godz. 17:30