Pomnikowi mężczyźni mają trudno. Tkwią na cokołach wystawieni na ciekawskie i oceniające spojrzenia, a jesienią dodatkowo smagani są wiatrem i dżdżem. Chcemy dać im trochę ciepła – ogrzać im szyje i ocieplić wizerunek.

Olsztynianki i olsztynian zapraszamy do sali pod Amfiteatrem na warsztaty w duchu zero waste!
Z pozyskanej z bawełnianych t-shirtów „włóczki” nauczymy się robić cieplutkie, modne i eko, szaliki - antidotum na listopadowe chłody i szarości. Przy gorącej herbacie poplotkujemy też o spiżowych mieszkańcach naszego miasta, ich obecności lub nieobecności w naszej miejskiej codzienności, a następnie udamy się do nich w odwiedziny, by otulić ich ciepłem i kolorami.

Przynieście ze sobą niepotrzebne koszulki bawełniane (im więcej kolorów, tym lepiej!), o dobre nastroje zadbamy na miejscu!

W trosce o wasze zdrowie i bezpieczny przebieg wydarzenia, przed wejściem na salę będziemy prosili uczestników o podpisanie prostego oświadczenia o stanie zdrowia. Jeśli macie możliwość wydrukowania i przyniesienia już podpisanego oświadczenia, z pewnością ułatwi to i przyspieszy procedurę wejścia na salę. Plik z oświadczeniem jest dostępny na naszej stronie pod adresem https://www.mok.olsztyn.pl/aktualnosci/2021/11/oswiadczenia-przedimprezowe
Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

JESIENIARZE ZE SPIŻU. SZALIKI NA POMNIKI!
27 listopada (sobota) / godz. 11:00
Sala pod Amfiteatrem