wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Przez ostatnie lata przez Polskę przetaczała się dyskusja o płci. Nie pierwsza i na pewno nie ostatnia, ale ta wzbudziła wyjątkowo dużo emocji. Opinię publiczną poruszyło słowo „niebinarność”, orientacja seksualna stała się narzędziem politycznej walki, a na ulicach polskich miast odbywały się protesty społeczności LGBT (z rozwinięciem tego skrótu związana jest też niejedna awantura). Orientacja seksualna, płeć i język stały się tematem dyskusji w polskich domach, tematem na który wypada mieć opinię.
Sporo się zmieniło także w środowisku feministycznym. Słowo „gender” przeszło do lamusa, a dziś częściej słyszymy „queer”. Nie skończyła się jeszcze batalia o żeńskie końcówki, a pojawiła się już forma „osoba” i tęsknota za rodzajem nijakim. Literka T ze skrótu LGBT oznaczająca transpłciowość stała się bardziej widoczna, co wywołało liczne kontrowersje. Czym jest niebinarność, TERF, misgenderowanie i enbyfobia? I co ma do tego cancel culture? Czego jeszcze nie wiemy o płci?

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na dyskusję, podczas której porozmawiamy o kobiecości, męskości, tożsamości, przemocy i języku polskim.

W spotkaniu udział wezmą:
Nina Kuta – członkini redakcji portalu tranzycja.pl, autorka kanału na YouTube "TransGrysy".
Margot Szutowicz – osoba agender, płciowa abolicjonistka. Poza tym: anarcho-chrześcijańska działaczka społeczna, która po opuszczeniu grupy Stop Bzdurom, by odpokutować wszystkie niepotrzebne imby, przeszła do oddolnej pracy w grupach feministycznych, antyrepresyjnych, proaborcyjnych i proseksworkerskich.

Dyskusję poprowadzi Emilia Konwerska.

W trosce o wasze zdrowie i bezpieczny przebieg wydarzenia, przed wejściem na salę będziemy prosili uczestników o podpisanie prostego oświadczenia o stanie zdrowia. Jeśli macie możliwość wydrukowania i przyniesienia już podpisanego oświadczenia, z pewnością ułatwi to i przyspieszy procedurę wejścia na salę. Plik z oświadczeniem jest dostępny na naszej stronie pod adresem https://www.mok.olsztyn.pl/aktualnosci/2021/11/oswiadczenia-przedimprezowe
Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Nie twoja broszka
18 listopada (czwartek) / godz. 18:00
Galeria Dobro
Wstęp wolny

NIE TWOJA BROSZKA