wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Emilia Konwerska to niestrudzona piewczyni różnorodności oraz ceniona fermentolożka kultury niezależnej, nowoczesnej i ambitnej. Jako niepokorna kuratorka Galerii Dobro MOK Olsztyn i enfant terrible lokalnego środowiska artystycznego, nie od dziś stanowi spełnienie marzeń bardziej tradycyjnie skrojonej publicystyki lokalnej, roztaplanej w fantazjach o idei Wroga i Szkodnika. Ta wykształcona filozofka i doktorka literaturoznawstwa, a także laureatka Złotego Wiadra za kształt pracy "w dziedzinie animacji gruntów niezbyt żyznych", w przerwach od spędzania snu z powiek kolejnych Dariuszów i Jarosławów tej ziemi, pisze również wiersze. I to niestety bardzo dobre, co musimy przyznać z ciężkim sercem, gdyż zazdrościmy.

W czerwcu 2021 nakładem wydawnictwa papierwdole ukazała się debiutancka książka poetycka Konwerskiej pt. "112". Od tamtej pory autorka wozi się po świecie, udziela niezliczonych wywiadów, pije szampana i rozdając parafy na lewo i prawo, kąpie się we fleszach. Mając na względzie dbałość o równowagę psychiczną Konwy, uznaliśmy, że wszystko dobre, co się dobrze kończy i każdy debiut musi mieć swój kres. Dlatego pełni ufności i nadziei zapraszamy was na Ostatnie pożegnanie debiutu. Ceremonia pożegnalna odbędzie się 23 listopada 2021 roku we wtorek o godzinie 18:00 w Karczmie Krys-Stan przy ulicy Kolejowej 11a.
Debiut poetycki Emilii Konwerskiej "112" odprowadzi Szymon Szwarc.

Serdecznie zapraszamy. Może będą galarety i bukiet surówek. Na pewno będzie dużo ciekawych rozmów i dużo wierszy. Niestety bardzo dobrych.

--

W trosce o wasze zdrowie i bezpieczny przebieg wydarzenia, przed wejściem na salę będziemy prosili uczestników o podpisanie prostego oświadczenia o stanie zdrowia. Jeśli macie możliwość wydrukowania i przyniesienia już podpisanego oświadczenia, z pewnością ułatwi to i przyspieszy procedurę wejścia na salę. Plik z oświadczeniem jest dostępny na naszej stronie pod adresem https://www.mok.olsztyn.pl/aktualnosci/2021/11/oswiadczenia-przedimprezowe
Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

OSTATNIE POŻEGNANIE DEBIUTU