Drodzy (nie tylko) najmłodsi! Galeria Amfilada od 4 grudnia specjalnie dla was zamieni się w fantastyczny świat ilustracji Magdaleny Wosik! Na wystawie „Lew się leni, słoń się słania” będziemy wspólnie poszukiwać zaginionych przedmiotów, nie zabraknie również kolorowanek, układanek i rymowanek. I najważniejsze: musicie koniecznie przyjść i nam pomóc, bo część wystawy (naprawdę nie wiemy, jak to się mogło stać!) przyjechała całkowicie czarno-biała. W was cała nadzieja, kredki i flamastry czekają!

Magdalena Wosik pochodzi z Wrocławia. Jest autorką rysunków satyrycznych, plakatów i ilustracji dla dzieci. Jest również profesorką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Sama mówi o sobie:

„W dzieciństwie lubiłam bawić się w chowanego, ale to zwykle ja musiałam szukać swoich starszych kuzynów. Może dlatego teraz, od dobrych kilkunastu już lat, oddaję się skrupulatnemu ukrywaniu setek przedmiotów i zwierząt w rubryce ‘Ukryte obrazki’ w dziecięcym czasopiśmie ‘Świerszczyk’. Wymyśliłam też książkę ‘Wytęż wzrok! czyli ukryte obrazki’, z której pochodzą ilustracje i wiersze prezentowane na wystawie. Właściwie chciałabym, żeby to nie była wystawa, tylko plac zabaw. Dlatego gdy… Lew się leni, słoń się słania – zapraszam do rysowania! I rysując, i rymując, możecie tu także skompletować niemal cały alfabet, a przewodnikami po nim będą afrykańskie zwierzęta z mojej książki pt. ‘Ale draka! rysuję zwierzaka!’.”

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy ilustracji Magdaleny Wosik „Lew się leni, słoń się słania”! Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia (sobota) o godz. 15:00 w Galerii Amfilada w Kamienicy przy Dąbrowszczaków 3.

Wystawa potrwa do 7 lutego 2022. Zapraszamy również grupy przedszkolne!

PS. W trakcie ukrywania oraz poszukiwań nie ucierpiało żadne zwierzątko ani przedmiot.

--

W trosce o wasze zdrowie i bezpieczny przebieg wydarzenia, przed wejściem na salę będziemy prosili uczestników o podpisanie prostego oświadczenia o stanie zdrowia. Jeśli macie możliwość wydrukowania i przyniesienia już podpisanego oświadczenia, z pewnością ułatwi to i przyspieszy procedurę wejścia na salę. Plik z oświadczeniem jest dostępny na naszej stronie pod adresem https://www.mok.olsztyn.pl/aktualnosci/2021/11/oswiadczenia-przedimprezowe

Wydarzenie odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, gramy na 50% zajętości obiektu. Osoby zaszczepione nie wliczają się do limitu frekwencji.

Magdalena Wosik
„Lew się leni, słoń się słania”
4 grudnia (sobota) / godz. 15:00
Galeria Amfilada w Kamienicy Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3