wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn zaprasza do Galerii Dobro na projekcję filmu „Sonda” autorstwa grupy Potencja. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 11 grudnia o godz. 20:00. Wstęp jest bezpłatny.

Profesor Konrad Ciszowski od lat bada plamy słoneczne i ich wpływ na degradację klimatu. Przypuszczalnie to one – nie zaś ludzka ingerencja w środowisko naturalne – są przyczyną postępującego kryzysu klimatycznego wiodącego ku nieuchronnemu: zalaniu miast Zatoki Gdańskiej przez wody Bałtyku. Współpracując z grupą studentów-entuzjastów, profesor konstruuje kosmiczną sondę. Jej nazwa, Swaróg, pochodzi od imienia słowiańskiego boga słońca. Czy dzięki niej zespołowi profesora Ciszowskiego uda się znaleźć odpowiedź na pytanie o to, jak zapobiec postępującym zmianom klimatycznym?

Wielokrotnie nagradzana Wytwórnia Filmowa Potencja stworzyła brawurową opowieść o nadchodzącej katastrofie. Co łączy wrzeszczańską edycję festiwalu NARRACJE, czeski sen o polskim morzu sięgającym Karkonoszy i inspirowane słowiańską mitologią badania profesora Ciszowskiego? Czy to możliwe, że koniec, który ma nastąpić za dziesiątki – a może setki? – lat przyjdzie szybciej niż myślimy?

Potencja to artystyczne trio, które działa nieprzerwanie od 2012 roku. Sztukę Karoliny Jabłońskiej, Tomka Kręcickiego i Cyryla Polaczka łączy nie tylko podobieństwo formalne – które momentami może być mylące – ale również punkowa temperamentność i nieustający zapał do działania. Pozorna banalność ich twórczości prowokuje widza do udziału w grze pozwalającej odkryć złożoność rzeczy i sytuacji wokół nas. Potencja to także studio filmowe realizujące szereg dowcipnych produkcji o chałupniczym charakterze, prezentująca głównie malarstwo galeria, która od 2015 roku ubarwia krakowskie środowisko artystyczne oraz domorosły brukowiec światka sztuki „Łałok”. Cała trójka artystów rezyduje na stałe w Krakowie.

--

W trosce o wasze zdrowie i bezpieczny przebieg wydarzenia, przed wejściem na salę będziemy prosili uczestników o podpisanie prostego oświadczenia o stanie zdrowia. Jeśli macie możliwość wydrukowania i przyniesienia już podpisanego oświadczenia, z pewnością ułatwi to i przyspieszy procedurę wejścia na salę. Plik z oświadczeniem jest dostępny na naszej stronie pod adresem https://www.mok.olsztyn.pl/aktualnosci/2021/11/oswiadczenia-przedimprezowe

Wydarzenie odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, gramy na 50% zajętości obiektu. Osoby zaszczepione nie wliczają się do limitu frekwencji.

Sonda w Galerii Dobro
11 grudnia (sobota) / godz. 20:00
Galeria Dobro
Wstęp wolny