Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny "Olsztyn solidarny z Ukrainą". Podczas występów artystycznych 6 marca (niedziela) na Scenie Staromiejskiej, wśród widowni zostanie przeprowadzona zbiórka finansowa i rzeczowa na rzecz ofiar trwającej wojny w Ukrainie.

Zbiórkę przeprowadzi Bank Żywności w Olsztynie, a jej celem będzie zabezpieczenie doraźnych potrzeb osób przybywających z Ukrainy na teren całej Polski.

👉 Zbiórka rzeczowa będzie się koncentrowała przede wszystkim na pomocy żywnościowej. Potrzebny jest przede wszystkim suchy prowiant, konserwy, oleje, ale też tzw. "szybkie węglowodany", czyli batony energetyczne, słodycze, makarony, kasze i wszelkiego rodzaju żywność z długim terminem magazynowania.

👉 Potrzebne są również kołdry i pościel dla osób, które lokowane są w prywatnych kwaterach - najczęściej w stanie deweloperskim.

👉 Podczas wydarzenia będzie prowadzone również zbieranie datków (pomoc finansowa). Kwota zebrana podczas koncertu zostanie wpłacona na konto Banku Żywności i przeznaczona na wszelkie działania związane z pomocą, lokowaniem przybywających osób, czy organizowaniem dla nich pierwszych zakupów (chemia, żywność itd.).

👉 Występy artystyczne rozpoczną się o godzinie 15:00.

W tę niedzielę zagrają dla Was i dla Ukrainy:
👉 Czerwony Tulipan
👉 Romantycy Lekkich Obyczajów
👉 Big Day
👉 Łydka Grubasa
👉 Enej
👉 H.O.R.P.Y.N.A

Prowadzenie: Paulina Wasilewska i Mariusz Korpoliński.

Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którym nieobojętne jest cierpienie naszych sąsiadów.

Organizatorami wydarzenia są:
👉 MOK Olsztyn
👉 Bank Żywności w Olsztynie

Współorganizacja:
👉 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
👉 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie

Sponsorzy:
👉 Apartamenty Wyzwolenia,
👉 Atut Rental - Wypożyczalnia, Sprzedaż, Serwis Sprzętu Budowlanego,
👉 Dekada Olsztyn,
👉 Hurtownia Elektryk,
👉 Jasam - Markety Budowlane,
👉 OZE Projekt,
👉 Sprint S.A.,
👉 Toyota Olsztyn Mir-Wit.

Partnerzy:
👉 ABC Technika Eventowa,