Projekt kulturalny GłuszczAntyK w swoich założeniach nawiązuje do pracy artystycznej Bohdana Głuszczaka- olsztyńskiego twórcy prężnie działającego przez 30 lat począwszy od roku 1959 w dziedzinie pantomimy. Głuszczak zasłynął nie tylko jako kierownik artystyczny oraz dyrektor Olsztyńskiej Pantomimy, ale przede wszystkim jako prekursor arteterapii osób niesłyszących.

W ramach projektu prowadzone były warsztaty teatralne z grupą osób słyszących i niesłyszących, których zwieńczeniem jest premiera spektaklu "Kontakt". Spektakl jest efektem poszukiwania kontaktu między osobami o innej percepcji poprzez język ciała będący łącznikiem światów dźwięku i ciszy.

Twórczynie projektu wraz z Zespołem zmierzą się z legendą Olsztyńskiej Pantomimy i 10.06 odpowiedzą na pytania:
Czy Olsztyn w ogóle o niej pamięta?
Czy można powtórzyć ich sukces?
Czy w dzisiejszym świecie jest miejsce na myśl twórczą Głuszczaka?

Obsada:
Krzysia Gomółka- Pawlicka