wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Jak co roku Stowarzyszenie ARKA zaprasza wszystkich chętnych na streetartowe powitanie lata. W sobotnie popołudnie 11 czerwca 2022 wspólnie z ciekawymi artystami powędrujemy w kolorowy świat Street Artu – sztuki niezwykłej, której galerią są przestrzenie miasta, a najwierniejszymi widzami jego mieszkańcy.

Program wydarzenia:
1. Swojskie sztachety – Parcownia Artystyczna CERAMIC.
2. Niezwykła inicjatywa – próba stworzenia kolorowego ogrodzenia z ocalonych desek rozbiórkowych. Każda z nich stanowić będzie odrębną, namalowaną Waszymi rękami. Wspólnie utworzą niezwykłą historię i przepiękny kolorowy obraz. Aż się chce powiedzieć: „Podejdź no do płota!”
3. Eko Sztuka – gadająca ceramika prosto ze śmietnika, czyli ekologiczne warsztaty z Anną Mikitą. Przejdź się ulicą, poszukaj miejsc, gdzie można umieścić kolorowy, gadający, urzekający, zachwycający gadżet. W czasie pikniku damy odpadom głazom, kamieniom, kamykom, butelkom i zbędnej ceramice - generalnie byle czemu - głos. Niech wasza wyobraźnia zamieni je przy pomocy pędzla w cudowne działa sztuki, które można umieścić w dowolnym miejscu.
4. Zróbmy sobie mural – Bartek Świątecki i skład – Państwowe Liceum Plastyczne im. E. Mendelsohna w Olsztynie. Najprawdziwszy mural w zasięgu Waszych rąk. Wraz z Bartkiem Świąteckim i jego drużyną możecie stworzyć prawdziwe okno do innego wymiaru. Niezwykłe doświadczenie współtworzenia pracy o niemałych rozmiarach.
5. Miejski ogród – Milena Andruszkiewicz i ekipa z Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie. Prawdziwy ziołowy ogród może być wszędzie. Z niesamowitymi pomysłami Mileny i jej ekipy poznacie niezwykłe możliwości leczenia miejskiej „betonozy” zieloną terapią.
6. Ręką Dzieło - wraz z Basią Karaban stworzymy cudowną makramę, która zamieni sie w niesamowity karmnik dla ptaków.
7. Sobotnie graffiti – Tomson. Rasowy warsztat z puszką w ręku. Prawdziwe graffiti. Przyjdź i sprawdź jak świetną zabawą może być sztuka. Niech Twoje ręce przemówią.
8. Wspintegracja – wspinająca niespodzianka dla młodszych alpinistów
9. Strefa tańca – prawdziwy street dance nie potrzebuje komentarza: hip-hop i jumpstyle
10. Wizja Lokalna Olsztyna – wszyscy, którzy zabiorą ze sobą rower mają szansę na przejażdżkę Łynostradą
11. Animacje z MPEC-em – popłynie Dobra Energia
12. Teatralne zabawy z Olsztyńskim Teatrem Lalek – sztuka na najwyższym poziomie
13. Strefa sportu z Ring Olsztyn
14. Strefa street food w wykonaniu Radka Szczepańskiego ze Stowarzyszenia Zjednoczene
15. Roślinne Mandale - megaciekawy ekowarsztat w wykonaiu Fundacji DRZEWICE - naszych leśnych przyjaciółek
16. Ponadto: pokaz tworzenia profesjonalnego graffiti, animacje, gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez Fundację Kółko Graniaste, zbiórka na Schronisko przygotowana przez Młodzieżową Grupę Wsparcia, porządna muzyka dzięki MOK Olsztyn, ciekawi ludzie i luźna atmosfera.

Organizatorzy:
- Stowarzyszenie ARKA
- Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

Współorganizatorzy i Partnerzy:
- Państwowe Liceum PLastyczne im. E. Mendelsohna w Olsztynie
- Pracownia CERAMIC Karolina Rogóz
- Zespół Szkół Budowlanych im. Armii Krajowej w Olsztynie
- Anna Mikita
- Barbara Karaban
- Olsztyński Teatr Lalek
- Wspintegracja
- MPEC Olsztyn
- Fundacja Drzewice
- Stowarzyszenie Zjednoczenie
- Klub Sportowy RING - Henryk Kacpura
- Wodzirej dla Ciebie
- AGAPIT
- Jasam

Udział w imprezie jest bezpłatny. W strefie food prowadzona bedzie zbiórka na rzecz celów statutowych Stowarzyszenia ARKA.