W ramach cyklu ULOTNE MOK Olsztyn zaprasza na kolejną odsłonę Spaceru z Muzeum Nowoczesności! Tym razem zaprosimy na wyprawę olsztyńskimi śladami Ericha Mendelsohna. Spacer poprowadzi badacz i popularyzator historii regionu, Rafał Bętkowski.

Autor przybliży sylwetkę urodzonego w Olsztynie architekta, oprowadzając uczestników wycieczki po miejscach związanych z życiem Ericha Mendelsohna, w szczególności o jego czasie w Olsztynie.

Spacer z Muzeum Nowoczesności odbędzie się w sobotę, 2 lipca o godzinie 11:00. Miejscem zbiórki jest plac przed Tartakiem Raphaelsohnów przy ul. Knosały 3b.

Wydarzenie towarzyszy wystawie plenerowej „Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej”, zrealizowanej dzięki staraniom Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Centrum Badań nad Holokaustem i Mniejszościami Religijnymi w Oslo - HL-Senteret. Więcej szczegółów na: https://www.facebook.com/events/395775409253937/

Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu z funduszy EOG i funduszy norweskich oraz budżetu krajowego.

Pełno ich nigdzie.
Spacer z Muzeum Nowoczesności: Olsztyńskimi śladami Ericha Mendelsohna