W ramach cyklu ULOTNE MOK Olsztyn zaprasza na tegoroczną odsłonę popularnego cyklu Kina Plenerowego w Parku Podzamcze. Spotykamy się w kolejne poniedziałki lipca i sierpnia nieopodal fontanny "Ryba z dzieckiem".

W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi pierwotna projekcja zaplanowana na 18 lipca została odwołna i przełożona na 22 sierpnia.

📽️ Zapraszamy Was na projekcję doskonałego filmu „Barany. Islandzka opowieść” w reżyserii Grímura Hákonarsonona.

Film to zwycięzca sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes. Komediodramat Grimura Hákonarsona rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurður Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność. A przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

„Barany. Islandzka opowieść” – islandzki kandydat do Oscara – jest przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Reżyser przenikliwie ukazuje obraz ludzi broniących – czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób – swojego stylu życia i niezależności. Film Hákonarsona to hymn na cześć przekornej ludzkiej natury, która w najtrudniejszej sytuacji potrafi zachować się w nieprzewidywalny, budzący podziw sposób. Finał „Baranów. Islandzkiej opowieści” – jedna z najbardziej wzruszających scen w kinie europejskim ostatnich lat – nie pozostawi nikogo obojętnym.

[opis dystrybutora: https://gutekfilm.pl/barany-hakonarson]

Wszystkie filmy cyklu Kino Plenerowe MOK Olsztyn będzie można oglądać w Parku Podzamcze, nieopodal fontanny "Ryba z dzieckiem".

Partnerem cyklu Kino Plenerowe MOK Olsztyn jest Casablanca Restauracja.

KINO PLENEROWE
BARANY. ISLANDZKA OPOWIEŚĆ, reż. Grímur Hákonarson (93 min.)
22 sierpnia (poniedziałek) / godz. 21:00
Park Podzamcze w Olsztynie / przy fontannie „Ryba z dzieckiem”