Już po raz trzeci spotkamy się na TROPACH - otwartym i kompleksowym festiwalu, promującym czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Jak zwykle zapewnimy Wam różnorodny i oryginalny program, w którym znajdą się interaktywne spotkania i dyskusje z ciekawymi autorami, mnóstwo kreatywnych wartsztatów i oczywiście zatrzęsienie pierwszorzędnej literatury! Na wszystkich gości TROPÓW czeka również intrygująca gra terenowa, wystawa ilustracji, spektakl familijny, projekcja filmowa, a nawet kameralny koncert! Podczas naszego festiwalu w Parku Centralnym rzecz jasna nie może zabraknąć strefy wydawnictw książkowych, Biblioteki Kłobooka i beztroskiego czytania na trawie. A nasyciwszy ducha, w strefie foodtrucków bez trudu znajdziecie coś i dla wygłodniałego ciała.

Tym razem przez dwa wypełnione literacką zabawą dni będziemy orbitowali wokół refleksji nad DOMEM. Czym jest w dzisiejszym świecie, a czym być może? Pospolitą kompozycją ścian, szuflad i parapetów? Czy dom to raczej bosy tupot dziecięcych stópek, sielanka łóżka, zapach chleba i dymiącej herbaty? A może dom to idea? Oddech po znoju, cisza po krzyku, pewność pośród zwątpień? Czy to punkt wyjścia, czy punkt docelowy? A może wreszcie dom to tylko teoria, iluzja azylu i fikcja literacka?
DOM ma wiele twarzy. Przyjrzymy się im podczas dwóch dni festiwalu. Poszukamy w literaturze TROPÓW do swojego miejsca na ziemi.

Dokładny program festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY:

SOBOTA / 10.09

11:00 JOANNA RUSINEK: DROGA DO DOMU
Otwarcie wystawy ilustracji

11:15 JOANNA RUSINEK: SKĄD SIĘ WZIĘŁA MOJA RODZINA?
Warsztaty ilustratorskie "Portret przodka"
zapisy@mok.olsztyn.pl

13:15 PAWEŁ BERĘSEWICZ: CZY TATOWIE SIEDZĄ W GARNKACH, A PISARZOM BURCZY W BRZUCHU?
Interaktywne spotkanie z autorem
Wiek: 5+

14:30 MARIA STRZELECKA: BEZ KITU
O tym, czy natura jest naszym domem i jak znaleźć własny kawałek świata, porozmawiamy z autorką książek o "Beskidzie bez kitu"

15:45 JAROSŁAW MIKOŁAJEWSKI / JOANNA RUSINEK: TAM, GDZIE DOMY NIE PŁONĄ
Spotkanie z autorami książki "Wędrówka Nabu"

17:00 WĘDRÓWKA NABU
Familijny spektakl mówiony w wykonaniu grupy storytellingowej "Opowieści z walizki"

18:15 SNUCIE OPOWIEŚCI
Warsztaty z tworzenia i przekazywania historii przeprowadzą opowiadaczki z grupy "Opowieści z walizki"

18:00 MAM PRAWO MIESZKAĆ
Warsztaty dla młodzieży dotyczące praw człowieka, a zwłaszcza prawa do bezpiecznego domu
Wiek: 13+
zapisy@mok.olsztyn.pl

19:30 GDZIE JEST ANNE FRANK?
Animowana opowieść o tym, że każdy zasługuje na szacunek, ma prawo do godnego życia i bezpiecznego domu
Film dla dorosłych i dzieci 10+

DODATKOWO W TRAKCIE FESTIWALU
Przez cały czas trwania Tropów, na terenie Parku Centralnego (okolice Zajezdni trolejbusowej) czekają na Was pomiędzy spotkaniami autorskimi:
14:00–18:00 CZYTANIE NA TRAWIE
11:00–19:00 WARSZTATY I ANIMACJE
11:00–19:00 BIBLIOTEKA KŁOBOOKA
STREFA WYDAWNICTW KSIĄŻKOWYCH
FOODTRUCKI

UWAGA, ZAPISY! Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@mok.olsztyn.pl Mail zgłoszeniowy musi zawierać:
- imię i nazwisko dziecka;
- wiek dziecka;
- dane osobowe przedstawiciela ustawowego zgłaszającego udział dziecka w warsztatach, tj. jego imię nazwisko, adres e-mail oraz telefon kontaktowy;
- formułę: „Wyrażam zgodę na udział dziecka w warsztatach”;
- formułę: „Oświadczam, że opiekę nad dzieckiem w trakcie warsztatów będzie sprawował opiekun dziecka”;
- formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzane przez MOK Olsztyn (Administratora danych osobowych) danych osobowych dziecka i jego opiekuna w celu organizacji oraz przeprowadzenia warsztatów w ramach Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do przeprowadzenia warsztatów.”
Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących praw można uzyskać pod adresem www.mok.olsztyn.pl/obowiazek-informacyjny-rodo#3kla.

Organizatorem Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY jest MOK Olsztyn.
Współorganizatorami Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY są:
Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
Kino Helios Polska (Olsztyn)

TROPY. Festiwal literatury dla dzieci i młodzieży
10-11 września (sobota-niedziela) / od godz. 11:00
Park Centralny / Zajezdnia trolejbusowa
Wstęp wolny (na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl)

TROPY. FESTIWAL LITERATURY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY (DZIEŃ 1)