wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Wystawa Kobieta wobec sacrum zabiera nas do świata wielkich religii. Bohaterki fotografii łączy pragnienie kontaktu z sacrum. Andrzej Ziółkowski pokazuje je w momentach głębokich przeżyć duchowych – żarliwej modlitwy, uniesienia duchowego czy próby zespolenia z Praźródłem. Zdjęciom towarzyszą teksty wybrane ze świętych ksiąg ich religii. I chociaż opowiedziane historie kobiet dzieli tysiące lat i tysiące mil, nie sposób nie zauważyć podobieństw doświadczeń ich losu.

Andrzej Ziółkowski jest z pochodzenia gdynianinem. Po wielu latach pracy w przemyśle elektronicznym, z tego 20 lat w międzynarodowym koncernie w Singapurze, od roku 2005 oddaje się swej pasji fotografowania. Przez wiele latprzemierzał kraje Azji Południowo Wschodniej, Indie, Nepal i Tybet, starając się uchwycić w fotografii uniwersalny wymiar ludzkiej duchowości, bez względu na religijną przynależność. Jest autorem albumów The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum i Universal Wisdom. Wieczysta Mądrość (Boni Libri, Lublin 2021, 2022).

Po wernisażu o 18:30 zapraszamy na spotkanie z autorem do sali kameralnej pod Amfiteatrem – ANDRZEJ ZIÓŁKOWSKI. SPOTKANIE AUTORSKIE

Wystawę można oglądać do 3 listopada.

Współorganizacja: Fundacja Opcja Benedykta oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

ANDRZEJ ZIÓŁKOWSKI: KOBIETA WOBEC SACRUM. WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
30.09 (PT) / 18:00
Stare Miasto / okolice Starego Ratusza

ANDRZEJ ZIÓŁKOWSKI: KOBIETA WOBEC SACRUM. WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII I SPOTKANIE AUTORSKIE