wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza do Galerii Dobro na wernisaż wystawy Katarzyny Łyszkowskiej „INNER-OUT”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 16 września o godz. 18:00.

Katarzyna Łyszkowska: absolwentka dwóch kierunków: Rysunku oraz Projektowania graficznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Doktora Sztuki w Katedrze Rysunku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Autorka projektu artystyczno-społecznego Sterowiec Wolność podczas tegorocznego cyklu wydarzeń ULOTNE w lipcu w Zajezdni trolejbusowej w Olsztynie.

Pracuje i mieszka w Toruniu. Uczestniczyła w 140 wystawach i działaniach artystycznych w kraju i za granicą, tj. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Norwegii, Włoszech, Słowenii, Macedonii, Grecji, Litwie, Ukrainie, Białorusi, Indiach, Korei Południowej i USA. Jej prace należą do jednej międzynarodowej i pięciu stałych kolekcji sztuki krajowej oraz prywatnych w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA.

INNER-OUT to kolejna edycja z serii pokazów prezentujących prace, w których autorka sięga do własnych doświadczeń (INNER), uniwersalizując je jako platformę doświadczeń zbiorowych (OUT). Łyszkowska podejmuje dyskusję na temat społecznej natury człowieka. Stosuje rysunek, instalacje i interakcje społeczne. Symboliczne miejsce w jej realizacjach stanowi papier w ujęciu zarówno klasycznym, jak i przestrzennym.

Dodatkowo podczas finisażu wystawy 14 października 2022 o godz. 18 Katarzyna Łyszkowska zaprasza na warsztaty z wolności, podczas których będzie można zrobić i zdobyć ciekawe autorskie artefakty.

Katarzyna Łyszkowska: INNER-OUT
16 września (piątek) / godz. 18:00
Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25
Wstęp wolny

KATARZYNA ŁYSZKOWSKA: INNER-OUT