Już po raz trzeci spotkamy się na TROPACH - otwartym i kompleksowym festiwalu, promującym czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Jak zwykle zapewnimy Wam różnorodny i oryginalny program, w którym znajdą się interaktywne spotkania i dyskusje z ciekawymi autorami, mnóstwo kreatywnych wartsztatów i oczywiście zatrzęsienie pierwszorzędnej literatury! Na wszystkich gości TROPÓW czeka również intrygująca gra terenowa, wystawa ilustracji, spektakl familijny, projekcja filmowa, a nawet kameralny koncert! Podczas naszego festiwalu w Parku Centralnym rzecz jasna nie może zabraknąć strefy wydawnictw książkowych, Biblioteki Kłobooka i beztroskiego czytania na trawie. A nasyciwszy ducha, w strefie foodtrucków bez trudu znajdziecie coś i dla wygłodniałego ciała.

Tym razem przez dwa wypełnione literacką zabawą dni będziemy orbitowali wokół refleksji nad DOMEM. Czym jest w dzisiejszym świecie, a czym być może? Pospolitą kompozycją ścian, szuflad i parapetów? Czy dom to raczej bosy tupot dziecięcych stópek, sielanka łóżka, zapach chleba i dymiącej herbaty? A może dom to idea? Oddech po znoju, cisza po krzyku, pewność pośród zwątpień? Czy to punkt wyjścia, czy punkt docelowy? A może wreszcie dom to tylko teoria, iluzja azylu i fikcja literacka?
DOM ma wiele twarzy. Przyjrzymy się im podczas dwóch dni festiwalu. Poszukamy w literaturze TROPÓW do swojego miejsca na ziemi.

Dokładny program festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY:

NIEDZIELA / 11.09

11:00–18:00 GRA TERENOWA
na podstawie książki "Tajemnica zaginionej kotki" Beaty Sarnowskiej
Start: Zajezdnia Trolejbusowa
Czas trwania gry: około 1h
Zakończenie i rozdanie nagród o 18:00 podczas spotkania z autorką książki

12:00 JOANNA RUSINEK: DOM Z MARZEŃ
Warsztaty plastyczne
Wiek: 6+
zapisy@mok.olsztyn.pl

13:45 MARCIN BRYKCZYŃSKI: GDZIE SIĘ ZWIERZĘ SPAĆ WYBIERZE?
O różnorodności domów, gniazd i legowisk w świecie zwierząt
Wiek: 3-7

15:00 AGNIESZKA KACPRZYK: SKĄD JESTEM?
Spotkanie warsztatowe o tym, jak powstajemy, skąd się bierze siostry i dlaczego nie warto wierzyć w bociany
Wiek: 4-7

16:30 ROKSANA JĘDRZEJEWSKA-WRÓBEL: SERCE DOMU
Spotkanie twórczynią m.in. ryjówki Florki
Wiek: 7+

18:00 BEATA SARNOWSKA: KOCI ZAUŁEK
O przyjaźni spajanej opieką nad bezdomnymi kociakami opowie olsztyńska pisarka
Wiek: 7+

19:30 JERZ IGOR
Kameralny koncert na leżakach dla dzieci i dorosłych

DODATKOWO W TRAKCIE FESTIWALU
Przez cały czas trwania Tropów, na terenie Parku Centralnego (okolice Zajezdni trolejbusowej) czekają na Was pomiędzy spotkaniami autorskimi:
14:00–18:00 CZYTANIE NA TRAWIE
11:00–19:00 WARSZTATY I ANIMACJE
11:00–19:00 BIBLIOTEKA KŁOBOOKA
STREFA WYDAWNICTW KSIĄŻKOWYCH
FOODTRUCKI

UWAGA, ZAPISY! Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: zapisy@mok.olsztyn.pl Mail zgłoszeniowy musi zawierać:
- imię i nazwisko dziecka;
- wiek dziecka;
- dane osobowe przedstawiciela ustawowego zgłaszającego udział dziecka w warsztatach, tj. jego imię nazwisko, adres e-mail oraz telefon kontaktowy;
- formułę: „Wyrażam zgodę na udział dziecka w warsztatach”;
- formułę: „Oświadczam, że opiekę nad dzieckiem w trakcie warsztatów będzie sprawował opiekun dziecka”;
- formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzane przez MOK Olsztyn (Administratora danych osobowych) danych osobowych dziecka i jego opiekuna w celu organizacji oraz przeprowadzenia warsztatów w ramach Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do przeprowadzenia warsztatów.”
Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących praw można uzyskać pod adresem www.mok.olsztyn.pl/obowiazek-informacyjny-rodo#3kla.

Organizatorem Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY jest MOK Olsztyn.
Współorganizatorami Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY są:
Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
Kino Helios Polska (Olsztyn)

TROPY. Festiwal literatury dla dzieci i młodzieży
10-11 września (sobota-niedziela) / od godz. 11:00
Park Centralny / Zajezdnia trolejbusowa
Wstęp wolny (na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl)

TROPY. FESTIWAL LITERATURY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY (DZIEŃ 2)