wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Czyta się w poniedziałek!
Serdecznie zapraszamy na Scenę Debiutów, gdzie 24 października o godz. 18:00 zaprezentujemy intrygującą twórczość Tomasza J. Bajerowskiego - autora zbioru opowiadań "Tego Świata już nie ma".

Debiut pisarski Bajerowskiego to zbiór krótkich opowiadań o ludziach i zdarzeniach z niedalekiej przeszłości, których głównym łącznikiem jest praca w terenie, ale nie to jest w tym najważniejsze. Ważne są miejsca i ludzie - tereny Warmii i Mazur, lasy, Puszcza Piska oraz konotacje historyczne i obyczajowe. Męska literatura w klimacie nawiązującym do tego, który można znaleźć w opowiadaniach Edwarda Stachury...

Tomasz J. Bajerowski - geodeta bezobjawowy, bywalec pól i lasów zafascynowany prostym, ale bogatym życiem. Przemieniacz myśli w słowa. Obsiadacz III miejsca w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marka Hłaski za opowiadanie pt. "11".
NieWiersze, opowiadania oraz E-seje publikuje głównie na Facebooku. W formie tradycyjnej zadebiutował zestawem trzech wierszy w czasopiśmie "Urania" w 2020 r.

Tomasz J. Bajerowski to ekspert Fundacji Po.Int, a od 2005 roku profesor nauk technicznych. W latach 1982-1987 pracował jako geodeta w Wojewódzkim Biurze Geodezji i Terenów Rolnych w Olsztynie, zasysając klimat tamtych czasów. Wciąż pracuje naukowo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

CZYTA SIĘ W PONIEDZIAŁEK. SCENA DEBIUTÓW / TOMASZ J. BAJEROWSKI: TEGO ŚWIATA JUŻ NIE MA
24 października (poniedziałek) / godz. 18:00
Sala pod Amfiteatrem, ul. Okopowa
Wstęp wolny

CZYTA SIĘ W PONIEDZIAŁEK. SCENA DEBIUTÓW / TOMASZ J. BAJEROWSKI: TEGO ŚWIATA JUŻ NIE MA