wstęp
wolny (brak miejsc na warsztaty)

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z monotypii w sobotę 22 października o godz. 18:00 w Galerii Dobro, które poprowadzi Wiktoria Makowska.

Warsztaty bezpośrednio nawiązują do zaprezentowanych tego dnia na tymczasowej ekspozycji prac Wiktorii Makowskiej, w czasie zajęć będą wykonywane grafiki odbijane na torbach płóciennych.

Artystka pisze o sobie: „studentka IV roku projektowania graficznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na co dzień poza studiami zajmuję się pracą dla Wydawnictwa Internetowego jako projektant/ilustrator okładek książkowych. Poza działalnością komercyjną jako grafik miałam przyjemność nauczać dzieci grafiki komputerowej w szkole Creative Club oraz brać udział w wystawie zbiorowej "PRAWA CZŁOWIEKA W PLAKACIE. Komunikacja wizualna dla dobra sprawy” odbywającej się na terenie UMK. Interesuje mnie plakat społeczny, a dokładniej to w jaki sposób obraz może przekazać treść nie tylko dla oka, ale i dla duszy. Przemawiają do mnie media i świat, który nie jest do końca „na miejscu” w nowoczesnym, scyfryzowanym świecie. Projektowanie graficzne daje mi możliwość łączenia pasji pracy artystycznej z praktycznym wykorzystaniem sztuki. Odchodząc od praktyki i suchych formułek, kocham to jakie uczucie daje mi możliwość tworzenia i kreacji. Nie ma momentu, w którym czuję się silniejsza niż w chwili, gdy trzymam ołówek w ręce, wtedy błyszczą mi się oczy. Mam nadzieję, że ludzie próbując swoich sił w najróżniejszych formach sztuki również odnajdą swoją ścieżkę i będą mieli z tego taką samą przyjemność, co ja. W moich pracach staram się pokazać to co umyka ludzkiemu oku na co dzień - ulotne chwile lub myśli, które nikną w ilości informacji które musimy przetworzyć codziennie. Warto czasem zatrzymać się i zobaczyć co siedzi w kąciku oka”.

Wstęp na warsztaty – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – obowiązują zapisy przez poniższy formularz (liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń). Brak wolnych miejsc na warsztaty

Monotypia
22 października (sobota) / godz. 18:00
Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25
Wstęp wolny (brak miejsc na warsztaty)

MONOTYPIA