bilety

wstęp
15 zł

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Serdecznie zapraszamy na monodram Justyny Tomczak-Boczko z Teatru Barak Kultury pt. „Całe życie w dresach”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 18 listopada o godz. 18:00 w sali pod Amfiteatrem.

Spektakl „Całe życie w dresach” to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką Jeremiego. Justyna Tomczak-Boczko opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.
Do spektaklu została zrobiona adiodeskrypcja dla osób niewidomych.
Spektakl „Całe życie w dresach” został wybrany spośród 224 zgłoszeń do finału Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego "The Best OFF". Otrzymał również wyróżnienie na OFTeN Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim 2017 roku „za ukazanie siły teatrów non-fiction”.

Tekst: Justyna Tomczak-Boczko
Reżyseria: Przemek Prasnowski
Scenariusz: Justyna Tomczak-Boczko, Przemek Prasnowski
Obsada: Justyna Tomczak-Boczko
Muzyka: Maciej Kuśnierz
Dźwięk: Kamil Krotofil
Kostiumy: Dorota Słomczyńska
Wizualizacje: Hacen Sahraoui
Ruch sceniczny: Adrian Rzetelski
Czas trwania: 45 min.
Produkcja: Fundacja Barak Kultury
Premiera: listopad 2016 w ramach Innego festiwalu

Teatr Barak Kultury (Ba-Ku) powstał w 2009 roku w Poznaniu i jest związany z Fundacją Barak Kultury. Podobnie jak Fundacja, teatr opiera swój światopogląd na różnorodności, jednocząc wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych.
Z Barakiem Kultury współpracują m.in. aktorzy-imigranci: Hiszpanka Eva Rufo, Francuz arabskiego pochodzenia Hacen Sahraoui, pisarz i działacz LGBT Bartosz Żurawiecki oraz aktywistka na rzecz osób z niepełnosprawnościami Justyna Tomczak-Boczko. Szefem Baraku jest Przemek Prasnowski, aktor i reżyser, dla którego kluczowym tematem artystycznych realizacji jest spotkanie z Innym. Bohaterami spektakli Ba-Ku są ludzie wymykający się stereotypom i walczący ze swoim wykluczeniem.

Justyna Tomczak-Boczko: Całe życie w dresach
18 listopada (piątek) / godz. 18:00
Sala pod Amfiteatrem
Bilety: 15 zł

- na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/;
- w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
- w Muzeum Nowoczesności Olsztyn Tartak Raphaelsonów (Knosały 3b);
- w Galerii Warte Świeczki (Dąbrowszczaków 3).

CAŁE ŻYCIE W DRESACH