wolny (zapisy)

warsztaty@mok.olsztyn.pl

MOK Olsztyn zaprasza serdecznie na wyjątkową, interaktywną instalację artystyczną, której będą towarzyszyły warsztaty o prawach dziecka. Ekspozycja bedzie dostępna na korytarzach Kamienicy Naujacka przy Dąbrowszczaków 3 od 3 do 12 listopada (godz. 11:00-18:00). Natomiast warsztaty z autorami wystawy odbędą się 3 listopada w godz. 10:00, 12:00 i 16:00-18:00.

"Czy mnie słychać?" to przestrzeń aktywności twórczej, w której dzieci lepiej poznają siebie i świat dorosłych, a dorośli wyraźniej usłyszą dzieci i bardziej poznają ich wartości. W tym celu twórcy wystawy, Beata Nessel-Łukasik i Janusz Byszewski, przygotowali aktywne sytuacje twórcze, a każda z nich będzie zaproszeniem do innego działania: do wspólnego marzenia z drzewem, do tworzenia kompozycji ze zgromadzonych przedmiotów, do robienia magnesów na lodówkę o tematach, o których chcecie porozmawiać w domu. Wychodząc od tytułowego pytania "czy mnie słychać?", zapraszamy do wspólnej refleksji zarówno ze strony dzieci, jak i dorosłych: jak możemy zadbać o poszanowanie praw dzieci we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że w ten sposób stworzymy razem pole do rozmowy o tym, jak dzieci postrzegają to, co nas otacza. Czy dziecko jest zauważane? Czy traktujemy je poważnie?

📣 Dodatkowo 3 listopada (czwartek) zachęcamy do udziału w warsztatach z autorami wystawy. Odbędą się one o godz. 10:00 i 12:00 (zapisy dla grup: 👉 warsztaty@mok.olsztyn.pl), a także w godz. 16:00-18:00 (warsztaty otwarte).

📣 Proponujemy również zwiedzanie wystawy z przewodniczką/animatorką. W tej sprawie prosimy o kontakt pod adresem 👉 warsztaty@mok.olsztyn.pl.

Współorganizacja: Stowarzyszenie „Akademia umiejętności społecznych".

Czy mnie słychać?
👉 Wystawa interaktywna: 3-12 listopada (w tym niedziela 6.11) / godz. 11:00-18:00 / wstęp wolny
👉 Warsztaty o prawach dziecka: 3 listopada (czwartek) / godz. 10:00, 12:00 i 16:00-18:00 / zapisy: warsztaty@mok.olsztyn.pl
👉 Zwiedzanie z przewodniczką/animatorką: warsztaty@mok.olsztyn.pl