wstęp
wolny

facebook wydrukuj zgłoś błąd

Czyta się w poniedziałek!
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza do sali pod Amfiteatrem na Scenę Debiutów, gdzie 28 listopada o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z Dariuszem Górkiewiczem - autorem intrygującej powieści "Menuwea"!

Powieść "Menuwea" powstała z fascynacji legendami i wierzeniami starożytnych Majów, rdzennej ludności Ameryki Środkowej oraz mitami dawnych mieszkańców Warmii. Łącząc ze sobą elementy tych dwóch kultur zaskakuje Czytelnika ich podobieństwami. Autor wskrzesza także na kartach książki istoty z miejskich legend swojego rodzinnego miasta - Olsztyna.
Planety są jak owoce na Drzewie Świata. Jednym z takich kosmicznych owoców jest Menuwea, zamieszkana przez lud Menuwich, dawniej pierwotnych mieszkańców Ziemi. Menuwea i Ziemia to siostrzane planety, połączone sekretnymi przejściami. Przemierzają je od tysięcy lat Łącznicy, którzy odnawiają przymierze ludzi z Drzewem Świata. Jednak ostatni z nich, aby tego dokonać, potrzebuje pomocy...
Jest to opowieść o magii przyjaźni, której mocą można ocalić naprawdę wiele.
[opis dystrybutora: https://wydawnictwoagrafka.pl/sklep/menuwea/]

Dariusz Górkiewicz - współtwórca olsztyńskiego zina literackiego "Papierówka". Podróżnik po Meksyku. Badacz i pasjonat historii cywilizacji Majów. Z zamiłowania pisarz i ultramaratończyk. Lubi z żoną włóczyć się po Bieszczadach.

Czyta się w poniedziałek / Scena Debiutów
Dariusz Górkiewicz: Menuwea
28 listopada (poniedziałek) / godz. 18:00
Sala pod Amfiteatrem
Wstęp wolny

CZYTA SIĘ W PONIEDZIAŁEK. SCENA DEBIUTÓW / DARIUSZ GÓRKIEWICZ: MENUWEA